Pondělí, 30 listopadu
Shadow

Kontakt

2 Comments

 • AP – 1000 Westinghouse – Sanmen -1 v Číně dnes zahájil zakládku 157 palivových tyčí do aktivní zóny reaktoru. Další – „zcela mimořádný den světové jaderné energetiky“. Po nedávném zahájení zakládky do EPR – 1750 Taishan – 1 další velké vítězství čínské jaderné energetiky. Evropský reaktor EPR i americký AP – 1000 tak budou poprvé zprovozněny v Číně.

 • WEISZER Pavel

  Atominfo@email.cz
  Datum: 12. 5. 2018 19:31:59
  Předmět: veliké problémy – urgence

  Vážená organizace,

  Jsou tady jisté divné pocity.

  Vaše organizace zastupuje zahraniční zájmy. Snad je spíše lepší zájem zastupovat prospěšné věci, ale budiž. Tak to tedy děžká může být domluva. Též, do Prahy dal by se kontakt zřídit zase, ale je to dost daleko a je neochota, taktéž Bratislava vždy nějaké pře­kážky připomíná. Tedy za dlouhodobý, úspěšný výzkum by patřilo něco solidního poskytnout. Tak by se mohlo něco směrem na Vás zkusit.

  Byly kontakty, ale nebylo to nějak dobře uděláno. Tedy nevím, jak se Vaše organizace orientuje. Myslím si, že ústava republik by mohla být v pořádku. To, tak se propaguje, že vědecký výzkum je svobodný. Svobodně se výsledek může odevzdat a čekat něja­kou almužnu. Tak to určitě nebude ono. Výzkum je tedy pro neochotu nemožný po ekonomické stránce.

  Výzkum se dělal směrem na odbornost v jaderné energetice. Jak je to tam uvedené, že je překlep izotop-zotop, tak musí být ně­co špatně. Také další ten překlep se může předložit, že dvouhrbá křivka je vlastně pasé. Snad tam se objevil silikon, tedy tam leg­race musí být.

  Jak se do světa dává dezinformace, tak to dobré nemůže být. Naopak by se odkryly karty, ale jak by to dopadlo? Snad by to něk­do považoval za dárek, to též by bylo nepříjemné. Ve Vídni je MAAE, ale to je též slabá organizace, odpovídat se nechce. Wenra odpovídá, ale odpověď stojí za bačkoru. Tak se má, musí čekat na nějakou další havárii?

  Jak se vyžaduje přezkoušení, tak je to vlastně dobře míněno.

  Bylo ale po havárii ve Fukušimě těžko, myslelo se, že těžké důsledky každý pochopí, ale od té doby se nic pořádného neobjevilo. Ticho po pěšině, nikoho nic nezajímá. Zdarma to též není možno poskytnout, že se udělal překlep. To by se ulakomilo. Též byly zkušenosti, hlavně Bratislava byla ve vývoji. Tedy, to nebyl záměr, byly to nešťastné okolnosti. Po několika projevech kritiky se jen zvý­šila chybovost. Tedy je to slepá ulička.

  Směrem na Škoda Plzeň JS též byly kontakty. Nedopadlo to zrovna dobře. Poukazovali v Plzni na vyspělost, tedy amatérský výz­kum je zbytečný.

  Tak to je pro mne nepochopitelné. Hazard se nemusí vyplatit. Jak je dlouhodobá chybovost, tak má být též školení na dlouhé lok­ty. Je hodně věcí, má ty věci někdo ošetřovat a dost kolem toho chodit. Jak je někdo z vědců ale slepý, tak co má byt? Je něja­ké rovnostářství, nebo co?

  Dokonce se manipuluje s problematikou.

  Chyba se objeví a nějak se to zašantročí. Tak nezůčastněná osoba má dělat za zodpovědného jedince. Snad je nějaká logika ve věci chybovosti?

  Otázek bylo dost.

  Snad bude nějaká odpověď.

  S pozdravem

  Weiszer Pavel, Čečejovce Buzická 21, okres Košice.

  Vážená organizace,

  Před měsícem bylo spojení, ale dodnes se s problematikou nepostoupilo. Snad někdo se vyvyšuje. Na někoho lze pohlížet ú­plně bez problémů, s despektem. Není nové to řešení, že kombinace štěpení a sjednocení jader musí nějakou výhodu přinášet.

  Snad další možnosti by byly, ale když se text jenom přečte, tak to je dost málo. To nepomůže, důvěra ještě nebude.

  Na Slovensku je jistý pohyb. Už se netvrdí, že 6 kg těžké jablko je tabu, už snad bude možno kriticky se vyjádřit. Česko ještě je na tom dost bídně, ale snad nějaký pohyb tam též bude. Evropská unie je ve slepé uličce, migratskou krizi nechce řešit nikdo. Jak si to vlastně srovnám a dívám směrem na Brusel, tak jsou jen černé pocity.

  Očekávám Vaši laskavou odpověď

  S pozdravem

  Weiszer Pavel, Čečejovce Buzická 21, okres Košice, telefon +421940805966, datum 16.06.2018 – 31.01.2019 .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..