Češi a Slováci se sešli na sympoziu ohledně AP-1000

AP-1000 na JE Sanmen v ČLR.
AP-1000 na JE Sanmen v ČLR.

Víc než 200 byznys lídrů z České republiky a Slovenska se koncem května (detaily byly uveřejněny až nyní) zúčastnilo dodavatelského sympozia pořádaného společnostmi Westinghouse Electric Company a Bechtel Power Corp. Společně diskutovali o významné příležitosti výstavby elektráren AP1000® a o tom, jaký to bude mít pozitivní dopad na společnost, ekonomiku a místní dodavatelský řetězec.

„Neustále nás inspiruje hodnota a síla těchto talentovaných a různorodých českých dodavatelů,“ řekl Mike Coon, viceprezident společnosti Westinghouse pro energetické systémy. „Využíváme naše zkušenosti ze spolupráce se společností Bechtel a jsme hrdí na to, že můžeme spolupracovat s lokálními dodavateli ve prospěch projektu jaderné elektrárny Dukovany, dalších projektů AP-1000 ve střední a východní Evropě a místní ekonomiky.“

„Projekty velikosti a rozsahu jaderné elektrárny se neobejdou bez vynikajících a silných místních partnerů,“ uvedl Ahmet Tokpinar, generální ředitel divize jaderné energetiky společnosti Bechtel. „Teď je čas tyto partnery najít a sdílet s nimi informace. V momentě, kdy projekty dostanou zelenou, bude celý tým připraven.“ Dodavatelské sympozium navazuje na akci pro dodavatele z října 2021, na které vedoucí představitelé společností Westinghouse a Bechtel sdíleli informace o návrhu elektrárny AP-1000, strategii získávání zdrojů a úspěších elektráren AP-1000, které jsou v současné době v provozu. Elektrárna AP-1000 je jediným provozovaným reaktorem generace III+ s plně pasivními bezpečnostními systémy a má nejmenší plochu na MWe na trhu, včetně některých navrhovaných konceptů malých modulárních reaktorů.

Kromě čtyř bloků AP-1000, které v současné době provozují v Číně společnosti Sanmen Nuclear Power Company a Shandong Nuclear Power Company, se dva bloky AP1000 dokončují v lokalitě Vogtle ve Spojených státech. Technologie Westinghouse AP1000 byla rovněž vybrána pro projekt šesti bloků v Indii a pro několik lokalit ve střední a východní Evropě včetně Ukrajiny, Asie, Spojeného království a energetických podniků ve Spojených státech.

AP1000 v ideálu.
AP1000 v ideálu.

Zdroj: tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..