JE Barakah má další pokrok

Barakah 3.
Barakah 3.

Na právě spouštěném 3. bloku JE Barakah ve Spojených arabských emirátech nakládají jaderné palivo. V průběhu 14 dnů by mělo být podle plánu naloženo 241 TBC. Stavba B-3 s reaktorem APR-1400 odstartovala v září 2014 a její spuštění je naplánováno na letošní rok.

O JE Barakah

Má ve výstavbě celkem čtyři bloky typu APR-1400 korejského designu, jee už teď největším jednotlivým zdrojem elektřiny v SAE – od chvíle, kdy 1. blok, jenž dosáhl kritičnosti v srpnu 2020, zahájil svůj komerční provoz vloni v dubnu. Za plného provozu budou čtyři bloky produkovat 5,6 GW elektřiny, zatímco ušetří přírodu více než 21 milionů tun uhlíkových emisí ročně. V září 2021 pak byla spuštěna 2. jednotka.

Stavba 1. bloku začala v roce 2012, práce na ostatních blocích se pak rozbíhaly se zhruba ročním odstupem, u 2. bloku to tedy byl duben 2013. Bloky 3 a 4 jsou v závěrečných fázích výstavby, letos v červnu byly podle ENEC dokončeny z 94 % a 89 %. Nawah je společným podnikem pro jaderný provoz a údržbu ENEC a Korea Electric Power Corporation.

Zdroj: Atominfo.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..