Další pokrok na dalším Hualong One

Tak může vypadat JE Changjiang s Hualong One.
Tak může vypadat JE Changjiang s Hualong One.

První beton byl zalit 21. dubna 2022 do základové desky turbínové budovy na právě budovaném bloku Changjiang-4 v ČLR a celá operace úspěšně skončila v devítidenním předstihu před harmonogramem. Podle čínských zdrojů takovému zdaru přála hlavně pracovní morálka pod heslem „Dělej dobře hned“, kterou se tam podařilo zavést.

Na bloku Changjiang-4 by měl být nainstalován reaktor Hualong One (HPR-1000). Podle údajů z databáze PRIS činí tepelný výkon reaktoru 3190 MWatt, elektrický výkon 1200 MWatt brutto a 1000 MWatt netto. Majitelem a budoucím provozovatelem bloku je společnost China Huaneng Group, stavbu zahájila 28. prosince 2021.

Z 19 reaktorů, které jsou teď v Číně ve výstavbě, 10 má design HPR-1000. Poslední vývoj v Říši středu zvýšil celkový počet reaktorů, které jsou ve výstavbě po celém světě, na 54. Čína v současnosti staví ostošest, podle vlastních i cizích technologií. Kromě velkého HPR-1000 jsou v areálu JE Changjiang také ve výstavbě či v plánech malé modulární reaktory ACP-100, též podle vlastní technologie.

Malý reaktor SMR, který je také ve výstavbě na JE Changjiang.
Malý reaktor SMR, který je také ve výstavbě na JE Changjiang.
Nakládání paliva na Changjiang-2.
Nakládání paliva na Changjiang-2.

Zdroj: Atominfo.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..