Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) podepsala smlouvu se severoamerickou Utilities Service Alliance, známou také jako USA – o spolupráci na vývoji inovativních řešení, které mají posílit bezpečnost a výkon jaderných elektráren, jež jsou součástí jaderné flotily Aliance, a posílit společné pozice na mezinárodním jaderném trhu.

Podpis dohody mezi aliancí USA a KHNP. (Zdroj:  Utilities Servise Alliance)
Podpis dohody mezi aliancí USA a KHNP. (Zdroj: Utilities Service Alliance)

Smlouvu podepsali 3. prosince ve Washington DC prezident společnosti USA John Christensen a prezident KHNP Čong Če-hun.

Dohoda vytváří pro KHNP a Utilities Service Alliance platformu, umožňující výměnu nejnovějších bezpečnostních praktik, postupů a inovací, které mají zlepšit výkon elektráren. Na základě této dohody bude KHNP spolupracovat s USA, jejich odborníky a klíčovými vedoucími pracovníky špičkových jaderných provozovatelů ve Spojených státech.

Zkušenosti KHNP

V rámci dohody bude KHNP sdílet provozní zkušenosti ze své flotily 24 funkčních reaktorů, postupy a technologie provozu a údržby, vybavení a servisní služby, které společnost za téměř 40 let vývoje a provozu jaderných elektráren vytvořila.

Spojení sil

„Tato dohoda rozšiřuje zapojení a rozsah příležitostí pro KHNP ve Spojených státech, a rovněž formalizuje naše partnerství při vývoji bezpečnostních postupů a zlepšování výkonů, z čehož může profitovat celý jaderný průmysl,“ uvedl Christensen. “Sdružení USA a jeho členové velmi vítají možnost udělat konkrétní kroky pro rozvoj spolupráce mezi Spojenými státy a Jižní Koreou na komerčních jaderných inovacích a v obchodních aktivitách.“

Předseda představenstva Utilities Service Alliance Joel Gebbie uvedl: “Naše nové partnerství umožní členům USA rozvinout a sdílet jejich jedinečné postavení v jaderném průmyslu a 25 let zkušeností, posílíme tak společně s KHNP své obchodní aktivity a dodavatelské řetězce. USA pomohla členským provozovatelům dosáhnout a udržet stálé, cenově konkurenceschopné výkony v horním kvartilu – což je prokázané a známé měřítko úspěchu v našem průmyslu – a velice se těšíme na sdílení zkušeností v novém partnerství s KHNP.”

„Jako špičkový provozovatel, který dlouhodobě patří mezi první tři na světě, se velmi těšíme na výměnu informací a spolupráci na našich nápadech s novými partnery z USA,“ uvedl Čong. “Ještě důležitější je vytvoření spolehlivého dodavatelského řetězce na zařízení a materiály, který musí být naprostou prioritou, má-li se jaderná energie udržet konkurenceschopnou v éře dekarbonizace. Myslím si, že když s členskými společnostmi USA dokážeme sdílet a zúročit provozní zkušenosti a společně posílíme dodavatelské řetězce, otevřeme tak cestu, jak zajistit, že korejsko-americký jaderný průmysl bude zcela konkurenceschopný.”

O Utilities Service Alliance

Sdružení Utilities Service Alliance, které sídlí v Kansasu v Overland Park, je neziskovou asociací, která vznikla v roce 1996. Její misí je vytvoření obchodní platformy pro své členy, v jejímž rámci mohou spolupracovat na zvýšení výkonu a ekonomické efektivity svých elektráren. Osm členských provozovatelů (Energy Northwest, DTE Energy, Indiana Michigan Power Company, Luminant, Nebraska Public Power District, STP Nuclear Operating Company, Talen Energy and Xcel Energy) provozuje 14 reaktorů (šest varných vodních reaktorů, osm tlakovodních reaktorů) v devíti elektrárnách. Jsou to: Columbia, Comanche Peak, Cook, Cooper, Fermi 2, Monticello, Prairie Island, South Texas a Susquehanna.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

jaderná energie - ŠKODA JS na světové výstavě WNE - V Česku (SKODA JS stand) 1
Předcházející článek

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..