Energeticky efektivnější elektromagnety pro vlaky maglev byly představeny na mezinárodním fóru SmartTRANSPORT 2021, které se věnovalo osobní přepravě a skončilo 20. října v Petrohradě.

Představení nového hybridního elektromagnetu pro vlaky maglev na SmartTRANSPORT 2021. (Zdroj: Rosatom)
Představení nového hybridního elektromagnetu pro vlaky maglev na SmartTRANSPORT 2021. (Zdroj: Rosatom)

Klíčovou součástí systémů maglev, které se řadí mezi nejrychlejší a nejmodernější druh kolejové dopravy, jsou elektromagnety vytvářející polštář magnetického pole pro pohyb vlaku. Z pohledu provozovatelů vlaků a tratí jsou důležité výrobní ceny elektromagnetů i jejich spotřeba energie, což maglev řadí mezi nejdražší železniční dopravní prostředky.

Nový hybridní elektromagnet, který má velmi nízkou spotřebu elektřiny a rozptylové pole blížící se nule, vyvinuli vědci z ústavu NIIEFA (součást ruské korporace pro atomovou energii Rosatom). Funkční vzorek sériového magentu byl prezentován na fóru SmartTRANSPORT 2021. Fórum pořádala Petrohradská komise pro dopravu.

„Toto zařízení z pohledu energetické účinnosti předčí dnes používané elektromagnety. Otevírá nové možnosti pro přepravní systémy využívající technologii magnetické levitace a také dveře pro výstavbu těchto systémů v Rusku za pomoci domácích technologií,“ uvádí ředitel projektu Maglev v NIIEFA, Alexej Firsov.

jaderná energie - Byl vyvinut nový efektivnější magnet pro vlaky maglev - Věda a jádro (Stanek ustavu NIIEFA na SmartTRANSPORT 2021 s novym elektromagnetem 1) 1
Stánek ústavu NIIEFA na SmartTRANSPORT 2021 s novým elektromagnetem. (Zdroj: Rosatom)

Vývoj magnetů pro maglev

Při vývoji hybridních elektromagnetů vědci použili výsledky a zkušenosti z výzkumu a vývoje získané v rámci svých dosavadních projektů, včetně mezinárodního tokamaku ITER. Provádějí například výpočty, projektování a výrobu elektromagnetických systémů termojaderných zařízení a zařízení pracujících s vysokými energiemi, dopravní systémy a kryogenní zařízení.

Na vzorcích magnetů byly provedeny zkoušky, které ověřily výpočty z vývoje a potvrdily plánované principy sestavování systémů pro magnetickou levitaci z nových hybridních magnetů. Během výzkumných prací vědci získali osm nových patentů.

Výzkumný ústav NIIEFA je členem vědecko-výzkumného klastru Ruský MAGLEV, který byl vytvořen s cílem soustředit do Petrohradu vývoj inovativních dopravních technologií. V čele klastru stojí Petrohradská státní dopravní univerzita. Ústav NIIEFA představuje součást výzkumné divize ruského Rosatomu.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..