Minulý týden oslavila největší současná česká slévárna a kovárna své 70. výročí od první tavby ocele, která začala 27. 8. 1951 v 11 hodin. Specializací ŽĎASu je přesné odlévání a vysoce kvalitní oceli, což logicky vedlo i k dodávkám produkce do jaderné energetiky. V poslední době se firma začíná orientovat i na dodávky investičních celků, u kterých v Česku pomalu mizí kompetence.

Tavba oceli ve ŽĎASu. (Foto: Atominfo)
Tavba oceli ve ŽĎASu. (Foto: Atominfo)

Jubileum ŽĎASu

Tradičními produkty, které ŽĎAS dodává pro jadernou energetiku, logické odbytiště výrobků ze speciálních ocelí, jsou výkovky a odlitky pro finální zpracovatele. Například firmy Sigma Group, Arako, MSA a další z nich vyrábějí tělesa ventilů, armatur, čerpadel apod. Dalším dlouhodobým produktem jsou kované čepy a víka pro kontejnery na použité jaderné palivo, které žďárský podnik dodává Škodě JS a francouzské EDF.

Pěknou ukázkou toho, jak jsou firmy v dodavatelském řetězci propojené, je projekt na vývoj spirálových čerpadel ze superduplexní oceli. Společností, která obstarává vývoj samotného čerpadla pro tureckou jadernou elektrárnu Akkuyu s reaktory VVER-1200, je Sigma Group. Vývoj nových superduplexních ocelí potom připadl ŽĎASu. Jedna zakázka se tak rozprostře do více firem z dodavatelského řetězce, které se tak dostanou k technologicky velmi náročné činnosti a zajímavé referenci.

V této oblasti dosáhla firma v posledních letech důležitého průlomu, kterým byla zakázka na dodávku výkovků pro Rosatom, tedy přímo pro firmu stavějící jaderné elektrárny. Nyní ve Žďáru probíhá výroba výkovků, ze kterých CKBM ze struktury Rosatomu vyrobí hlavní cirkulační čerpadla pro jaderné elektrárny Akkuyu, Kurská a Leningradská.

Kovací lis k výrobě volně kovaných odlitků. (Foto: Atominfo)
Kovací lis k výrobě volně kovaných odlitků. (Foto: Atominfo)

Lis na radioaktivní odpad

Na trhu dále ŽĎAS uspěl s lisy na zpracování kontaminovaných sekundárních odpadů, které dodává do českých a slovenských jaderných elektráren a přes NUKEM Technologies, německou dceru Rosatomu, také do dalších jaderných elektráren. Lis má označení HDP 2000 podle maximálního tlaku 2000 tun, který dokáže vyvinout, a slouží k redukci objemu radioaktivních odpadů. Ten dokáže zmenšit v závislosti na jeho druhu až o 93 %.

Slisovaný sudy s kontaminovaným odpadem vyjíždí z lisu HDP 2000. (Zdroj: ŽĎAS)
Slisovaný sudy s kontaminovaným odpadem vyjíždí z lisu HDP 2000. (Zdroj: ŽĎAS)

Typově jde o mírně až středně kontaminovaná poškozená čerpadla a motory, šatstvo, dřevěný odpad, stavební suť apod. Obecně se postupuje tak, že odpady, u kterých to je možné, se dekontaminují a recyklují, a u zbytku se redukuje objem, aby se optimálně zaplňovala úložiště radioaktivních odpadů. Spalitelné odpady se spalují a ukládá se popel a filtry, přes které odcházejí spaliny, a nespalitelné lisovatelné odpady se lisují.

Do lisu přichází (většinou) 200litrový sud naplněný odpadem, který má svůj čárový kód. Pomocí něj se dá zpětně dohledat druh a původ odpadu, kontaminace a objem před a po lisování. Lis potom sud stlačí a vzniklé výlisky se dávají do většího sudu, kterým se optimálně naplní právě pomocí informací z čárového kódu. Pokud by při lisování ze sudu unikl nějaký prach nebo kapalina, tak budou zachyceny a naloží se s nimi jako s radioaktivním odpadem. Výlisky se kvůli stabilizaci zacementují ve velkém sudu a ten je pak zacementován do sarkofágu, který je už uložen do úložiště.

Jde o produkt, kterým ŽĎAS navázal na to, co dělá už 70 let, výrobu tvářecích strojů pro průmyslové podniky. První lis ze Žďáru pracuje v Dukovanech už 24 let a další byly dodány do Číny, Litvy, Rumunska, Ruska a na Ukrajinu. Zatím dodávky probíhají do nových objektů a divize Strojírny usiluje přes NUKEM Technologies také o zakázky pro jaderná zařízení vyřazovaná z provozu.

Strojové obrábění. (Foto: Atominfo)
Strojové obrábění. (Foto: Atominfo)

Návrat k investičním celkům

V Česku se v posledních letech potýkají s problémy velké strojírenské podniky, které v minulosti dodávaly velké investiční celky, a z českého průmyslu se tak tyto kompetence vytrácejí. Ždárské strojírny mají však ambice český průmysl do tohoto segmentu vrátit. Jejich první zkušeností byla dodávka rozválcovačky pro český Bonatrans, největšího výrobce železničních dvojkolí v Evropě. Kompletní linka byla vyrobena ve Žďáru, kde byla i složena a vyzkoušena, a až poté putovala k zákazníkovi do Bohumína.

Na tuto dodávku navazuje zakázka pro ruský Magnitogorskij metalurgičeskij kombinat, kterému do roku 2023 dodá žďárská firma 100MW energetický zdroj. V této významné ruské ocelárně bude spalovat pecní plyny z vysoké pece a produkovat tak elektřinu pro podnik. Tato zakázka je důležitou referencí, protože jde o nestátní firmu obchodovanou na burze a ŽĎAS uspěl v transparentním a náročném tendru.

Navazuje na to dodávka 37MW paroplynového cyklu pro UGMK, hlavního ruského dodavatele a zpracovatele barevných kovů. ŽĎAS usiluje i o další zakázky na dodávku podobných investičních celků.

Opracování odlitků. (Foto: Atominfo)
Opracování odlitků. (Foto: Atominfo)

Zajímavost na závěr

Žďárský podnik také vstupuje do nového segmentu, a to sériové výroby vodních turbín, a ne ledajakých. Jde o Sedláčkovu odvalovací turbínu, která využívá síly vodního víru. Tato malá zařízení mají výkon 0,5 kW a hodí se pro odtokové kanály čističek odpadních vod nebo elektráren a pro malé vodní toky.

Turbína PROTUR během prezentace novinářům. (Foto: Atominfo)
Turbína PROTUR během prezentace novinářům. (Foto: Atominfo)
O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..