ŠKODA JS a.s. je tradičně partnerem filmového festivalu Finále. Letos poprvé se do dění zapojuje i netradiční akcí. V úterý 28. září se v Reaktorové hale podniku uskuteční promítání festivalového filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel.

Festival Finále proběhne i na reaktorové hale, kde se vyrábí součásti reaktorů a kontejnerů na použité palivo. (Zdroj: ŠKODA JS)
Festival Finále proběhne i na reaktorové hale, kde se vyrábí součásti reaktorů a kontejnerů na použité palivo. (Zdroj: ŠKODA JS)

Účastníci akce se budou moci seznámit s provozem a zařízením Reaktorové haly, v níž vzniklo všech 24 reaktorových kompletů vyrobených ve ŠKODA JS a která se dnes zaměřuje na produkci obalových souborů (kontejnerů) na použité palivo. Těch podnik od devadesátých let vyrobil více než 450, hlavním produktem jsou dnes kontejnery dle vlastního designu určené pro obě české jaderné elektrárny. Do roku 2035 jich tu vyrobí 58 pro jadernou elektrárnu Temelín a 33 pro jadernou elektrárnu Dukovany. Kromě toho zde vznikají i další speciální kontejnery pro skladování radioaktivních materiálů pro tuzemské a zahraniční zákazníky.

Partnerství s Finále

„Jsme tradičním partnerem festivalu Finále a jsem rád, že jsme tuto spolupráci povýšili letos na další úroveň,“ říká generální ředitel ŠKODA JS František Krček. „Podporujeme tak nejen kulturu, ale také život v regionu, jehož jsme již 65 let pevnou součástí. Doufám, že se divákům bude líbit film, ale že je také zaujme prohlídka našeho provozu. Obalové soubory jsou technicky a výrobně náročné, dnes tvoří jejich výroba více než 10 % obratu společnosti ŠKODA JS. Rádi bychom v politice otevírání dveří veřejnosti pokračovali i v budoucnu.“

Informace o promítání najdete na Detail – Finále Plzeň – Filmový festival (festivalfinale.cz), o kontejnerovém programu ŠKODA JS na Kontejnery pro transport a skladování použitého jaderného paliva | ŠKODA JS a.s. (skoda-js.cz)

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..