Americký prodejce elektřiny Energy Harbor oznámil “silnou poptávku” po svých tarifech bezuhlíkové elektřiny z jaderných elektráren. Společnost uvádí, že letos významně stoupl jak zájem o 100% bezuhlíkovou produkci z její ekologicky čisté a spolehlivé jaderné flotily, tak prodeje.

Dva bloky jaderné elektrárny Perry v roce 2017, kdy oslavily 30 let od zahájení provozu, jeden z výrobních zdrojů bezuhlíkové elektřiny pro Energy Harbor. Zdroj: FirstEnergy
Dva bloky jaderné elektrárny Perry v roce 2017, kdy oslavily 30 let od zahájení provozu, jeden z výrobních zdrojů bezuhlíkové elektřiny pro Energy Harbor. Zdroj: FirstEnergy

Společnost nabízí celou řadu tarifů podnikům a jednotlivcům ve státech Illinois, Maryland, New Jersey, Ohio a Pensylvánie. Nabídka a dodávka z bezuhlíkových zdrojů probíhá přes EFECs – Emission-Free Energy Certificates.

Dodávky bezuhlíkové elektřiny

Starší viceprezident pro obchod a prodej David Leone uvádí, že bezuhlíková produkce Energy Harbor vyvolala velký zájem v mnoha obchodních a průmyslových sektorech včetně zpracování dat, v automobilovém průmyslu, ocelářství, u výrobců plastů, v potravinářství, vzdělávacím sektoru, v komunálních službách a dalších sektorech. Podle něj tento posun svědčí o tom, že zákazníci aktivně usilují o dosažení svých ESG cílů (environment, social and governance – ekologické, sociální a strukturální). “Vedle naší stále rostoucí obchodní a průmyslové bezuhlíkové zákaznické základny také obsluhujeme téměř 100 000 individuálních zákazníků se 100% bezuhlíkovými zdroji, čímž ušetříme životnímu prostředí více než půlmiliónu tun oxidu uhličitého ročně,” dodal.

Energy Harbor odebírá elektřinu z jaderných elektráren Beaver Valley v Pensylvánii a David-Besse a Perry v Ohiu, jejichž celkový výkon činí okolo 3950 MWe. Ty podle prohlášení společnosti “produkují téměř 30 milionů EFEC ročně” pro “klimaticky uvědomělé” zákazníky včetně 100 000 domácností. Plánovaná uzavření jednotek v jaderných elektrárnách David-Besse a Perry byla zrušena v roce 2019, v Beaver Valley potom byly plány na uzavření odvolány v roce 2020 po vládních zásazích na podporu nízkoemisní výroby elektřiny.

Společnost rovněž používá uhelné elektrárny WH Sammis v Ohio a Pleasants v Západní Virginii, o celkovém výkonu 3500 MWe, a tyto dvě jedou podle jiných tarifů. Overall Energy Harbor uvádí, že její elektřina je “téměř z 90% bezuhlíková”, čímž poukazuje na relativně nízký podíl těchto elektráren ve svém mixu.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..