Česká společnost VF Nuclear bude spolupracovat s ruskou korporací pro atomovou energii Rosatom v oblasti výroby a modernizace přístrojů radiační kontroly v jaderných zařízeních v Rusku i v zahraničí. 18. května 2021 o tom podepsala memorandum se dvěma společnostmi ze struktury Rosatomu: Rusatom Automated Control Systems (RASU) a výzkumným ústavem SNIIP.

Spolupráce Rosatom a VF Nuclear.
Vývoj zařízení pro měření radioaktivity inertních plynů v ústavu SNIIP. (Zdroj: Rosatom)

Podle memoranda dojde k lokalizaci výroby zařízení pro radiační monitoring české firmy do výrobního závodu společnosti SNIIP, která organizačně spadá pod dodavatele řídicích systémů RASU.

„Uzavřením třístranné dohody získáme nejen neocenitelné zkušenosti se spoluprací při zajišťování bezpečného provozu jaderných elektráren a dalších jaderných zařízení, ale i možnost získat přístup k nejmodernějším technologiím radiačního monitoringu, které průmysl vyvíjí,“ uvádí generální ředitel společnosti RASU Andrej Butko.

Pro informaci:

Společnost VF Nuclear se zabývá projektováním a výrobou zařízení a systémů pro radiační ochranu a kontrolu. Dodává přístroje pro měření ionizujícího záření, charakterizaci radioaktivních odpadů, jadernou medicínu a další oblasti průmyslu. Jde o předního dodavatele zařízení pro měření radioaktivity odpadů při vyřazování jaderných elektráren z provozu. Dále společnost dodává metrologické laboratoře a kalibruje měřicí přístroje.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..