Na staveništi 1. bloku jaderné elektrárny Rooppur v Bangladéši bylo 27. listopadu 2020 dokončeno betonování válcové části kontejnmentu. 3. prosince o tom informoval web Atomic-energy.ru.

jaderná energie - V JE Rooppur bylo dokončeno betonování válcové části kontejnmentu - Nové bloky ve světě (ruppur nov2020) 1
Staveniště JE Rooppur v listopadu 2020. (Zdroj: ASE)

„Bylo dosaženo jedné z klíčových událostí výstavby bloku, betonování čtvrtého prstence vnitřního kontejnmentu až do projektové výšky +38,5 metrů. To znamená i dokončení válcové části vnitřního kontejnmentu 1. bloku. Došlo k tomu zhruba měsíc před stanoveným termínem,“ uvedl ředitel výstavby JE Rooppur Sergej Lastočkin.

Pracovníci subdodavatelské organizace Trest RosSEM do konstrukce odlili 1044 kubíků betonu.

Nyní tak mohli stavební dělníci přistoupit k výrobě prvků kupole, která zastřeší kontejnment. Montáž ocelových konstrukcí a betonování kupole mají být podle plánu hotové v červenci 2021.

Vnitřní ochranná obálka je jedním z hlavních bezpečnostních systémů jaderné elektrárny, který brání úniku radioaktivních látek do životního prostředí.

Jaderná elektrárna Rooppur se dvěma bloky VVER-1200 o celkovém výkonu 2400 MWe se staví podle ruského projektu asi 160 kilometrů od Dháky, hlavního města Bangladéše. Generální smlouva byla podepsána v prosinci 2015 a generálním dodavatelem je Atomstrojexport (inženýringová divize Rosatomu).

Zdroj: Atomic-energy.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..