16. prosince 2020 proběhne v ruském Soči mezinárodní konference NEXT 75 zaměřená na globální problémy a výzvy, které stojí před lidstvem. Zúčastní se jí slavní vědci, včetně nositelů Nobelovy ceny a význační podnikatelé, kteří do dialogu o budoucnosti naší planety zapojí mladou generaci.

jaderná energie - Konference NEXT 75 bude hledat odpovědi na výzvy budoucnosti - Životní prostředí (eng) 1
Pozvánka na konferenci. (Zdroj: Rosatom)

Na co by se mělo lidstvo připravovat v horizontu 10, 25, nebo dokonce 75 let? Jaké technologie se budou rozvíjet nejrychleji a jaké nechá historie v pozadí? Čekají naši planetu konflikty kvůli nedostatku surovin? Bude planeta stačit i 10 miliardám lidí? Prošli jsme už v globální změně klimatu bodem, ze kterého není návratu, a čekají nás ekologické katastrofy nebývalých rozměrů? Je možné se důkladně připravit na budoucí epidemie nebo jim úplně předejít? Odborníci spojí své úsilí s mladými, aby společně našli odpovědi na tyto a mnohé další otázky.

Do konference se zapojí vědci se světovými jmény jako nositel Nobelovy ceny Rodney John Allam, velvyslankyně míru OSN a známá antropoložka Jane Goodallová, virolog Světové zdravotnické organizace Oyewale Tomori ad.

Konference se bude konat v novém sálu Atom, který nechal v Soči postavit Rosatom. Akce bude probíhat online i offline. Zúčastní se jí přes 600 žáků a studentů z pěti kontinentů, mezi které patří ruští a zahraniční studenti vysokých škol Rosatomu a účastníci projektů vzdělávacího střediska Sirius.

Přímý přenos z akce je bezplatně dostupný na https://atom75.com/ a https://next75.com/.

Konferenci NEXT 75 pořádá ruská korporace pro atomovou energii Rosatom v rámci 75. výročí ruského jaderného průmyslu.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..