Německo chce opustit kromě jaderné energetiky také energetiku uhelnou. Spolkový sněm a Spolková rada rozhodly v pátek o odstavení všech hnědouhelných a černouhelných elektráren nejpozději do roku 2038. Kromě toho byl posvěcen nový zákon, který předpokládá pomoc pro regiony, které budou utlumováním uhelné energetiky postiženy nejvíce.

jaderná energie - oizp.cz: Německo se rozhodlo opustit kromě jaderné energie i uhelnou - Zprávy (uhlí) 1
Ilustrační obrázek (Zdroj: oizp.cz)

Uhlí, při jehož spalování vzniká velké množství skleníkového plynu CO2, má v Německu již tradičně vysoký podíl na výrobě elektřiny. Německé hospodářství disponuje velkými zásobami vlastního hnědého uhlí. Kvůli příliš drahým emisním povolenkám se podíl uhelných elektráren na výrobě elektřiny již teď hodně snížil. V minulém roce pocházelo 18,8 % v Německu vyrobeného proudu z tamních uhelných elektráren.

Strukturální pomoc postiženým regionům má mířit především do oblasti Severního Porýní – Westfálska, Saska – Alhaltu, Saska a Braniborska. Provozovatelé uhelných elektráren mají dostat odškodnění ve výši ca. 4,3 miliard Euro za dřívější odstavení svých elektráren.

Celý článek najdete zde.

Zdroj: oizp.cz

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..