V tomto videu z cyklu k 65 letům jaderného průmyslu v Česku a 35 letům JE Dukovany vzpomíná Petr Hlavatý, investiční pracovník ČEZ Energoinvest během výstavby JE Dukovany, na výstavbu této jaderné elektrárny i dalších elektráren, do jejichž výstavby byl zapojen.

Petr Hlavatý absolvoval Fakultu strojní na ČVUT v Praze. Po škole nastoupil do výroby vodních turbín v ČKD Blansko. Od roku 1961 pracoval na stavbě vodních elektráren Orlík a Kamýk, po jejich dokončení byl v provozu jako technolog vltavských elektráren. V pozdějších letech byl investičním pracovníkem společnosti ČEZ Energoinvest při výstavbě uhelné elektrárny Počerady I a vodních elektráren Dalešice a Mohelno.

Po uvedení posledních dvou jmenovaných elektráren do provozu v roce 1980 přešel do výstavby jaderné elektrárny Dukovany, kde opět působil jako investiční pracovník Energoinvestu.

Po dokončení Dukovan v roce 1987 přešel do Temelína a od roku 1990 zastával funkci ředitele výstavby ČEZ elektrárny Temelín. Krátce působil i ve společnosti Vodní stavby Bohemia, generálním dodavateli stavby jaderné elektrárny Temelín, později se vrátil zpět do ČEZu a po uvedení prvního bloku Temelína do provozu odešel do důchodu.

Další příspěvky z cyklu najdete na webu Atominfo.cz (seznam videí), na našem kanále na Youtube a na Facebooku.

O autorovi

admin

1 Comment

    Velmi respektovaný odborník – na JE Temelín jsme společně dělali nestandartní osazení nosníků polárního jeřábu.
    V principu se jednalo naklopit ve výšce 60 m 220 t těžký nosník o 15˚, protáhnout jej zúžením kontejmentu a usadit ve vodorovné poloze na dráhu. Práce, se kterou se setkáte jednou za život.
    Díky za spolupráci,
    Jan Vlk

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..