Pátek, 23 října
Shadow

65 let: Petr Hlavatý – Dukovany nebyly učebnicová stavba, ale rychlostí a kvalitou už nebudou překonány

V tomto videu z cyklu k 65 letům jaderného průmyslu v Česku a 35 letům JE Dukovany vzpomíná Petr Hlavatý, investiční pracovník ČEZ Energoinvest během výstavby JE Dukovany, na výstavbu této jaderné elektrárny i dalších elektráren, do jejichž výstavby byl zapojen.

https://youtu.be/Tx425LryNek

Petr Hlavatý absolvoval Fakultu strojní na ČVUT v Praze. Po škole nastoupil do výroby vodních turbín v ČKD Blansko. Od roku 1961 pracoval na stavbě vodních elektráren Orlík a Kamýk, po jejich dokončení byl v provozu jako technolog vltavských elektráren. V pozdějších letech byl investičním pracovníkem společnosti ČEZ Energoinvest při výstavbě uhelné elektrárny Počerady I a vodních elektráren Dalešice a Mohelno.

Po uvedení posledních dvou jmenovaných elektráren do provozu v roce 1980 přešel do výstavby jaderné elektrárny Dukovany, kde opět působil jako investiční pracovník Energoinvestu.

Po dokončení Dukovan v roce 1987 přešel do Temelína a od roku 1990 zastával funkci ředitele výstavby ČEZ elektrárny Temelín. Krátce působil i ve společnosti Vodní stavby Bohemia, generálním dodavateli stavby jaderné elektrárny Temelín, později se vrátil zpět do ČEZu a po uvedení prvního bloku Temelína do provozu odešel do důchodu.

Další příspěvky z cyklu najdete na webu Atominfo.cz (seznam videí), na našem kanále na Youtube a na Facebooku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..