Společnost ZiO-Podolsk (součást strojírenské divize ruské korporace pro atomovou energii Rosatom) vyrobila a 14. května 2020 vyexpedovala druhou část komponent pro britské zařízení na energetické využití odpadů Riverside. Do zásilky patří jeden blok předehřívače páry třetího stupně a dva bloky předehřívače páry čtvrtého stupně. Celková hmotnost komponent dosáhla 100 tun.

jaderná energie - Rosatom odeslal do Anglie zásilku těžkých komponent pro spalovnu - Zprávy (BRGN 5870) 1
Přeprava předehřívače páry (Zdroj: Tisková zpráva)

Podle smlouvy uzavřené v roce 2019 se společností Hitachi Zosen Inova vyrábí ZiO-Podolsk pro spalovnu odpadů Riverside předehřívače páry třetího a čtvrtého stupně. Během modernizace provozu tato zařízení nahradí původní. Jde vůbec o první dodávku komponent pro zahraniční spalovnu odpadů podle projektu společnosti Hitachi Zosen Inova, které vyrobily ruské podniky.

Dodaná zařízení slouží k předehřívání páry. Délka jednoho bloku činí 9 metrů, šířka 4 metry a výška 3,5 metru. Ruský podnik dodá do Anglie těchto bloků celkem osm: šest bloků třetího stupně a dva bloky čtvrtého stupně.

Společnost ZiO-Podolsk už má dodavatelské zkušenosti se zařízeními na energetické využití odpadů společnosti Hitachi Zosen Inova z Ruska. Do zařízení budovaných společností RT-Invest s touto technologií dodává komponenty silového ostrova. V roce 2019 byla dokončena výroba komponent pro první spalovnu, která leží poblíž vesnice Svistjagino u Moskvy a v současnosti probíhá jejich montáž.

V dubnu 2019 podepsaly společnosti ZiO-Podolsk a Hitachi Zosen Inova dohodu o spolupráci při výstavbě zařízení na energetické využití odpadů. Na jejím základě vzniklo konsorcium, které podává společné nabídky na poskytování služeb, včetně inženýringových a výrobních pro elektromechanické technologické systémy spaloven. Díky tomu je společnost ZiO-Podolsk zapojována i do zahraničních projektů společnosti Hitachi Zosen Inova. V červenci 2019 toto konsorcium podepsalo smlouvu s RT-Invest o dodávce klíčových komponent pro spalovny stavěné v Moskevské oblasti.

Zařízení pro energetické využití odpadů Riverside je jedním z referenčních projektů společnosti Hitachi Zosen Inova ve Spojeném království. Objekt byl postaven na klíč a uveden do provozu v roce 2010. Zařízení ročně zpracuje v průměru 585 tisíc tun odpadů.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..