Chladné hydraulické testy na čtvrtém bloku jaderné elektrárny Barakah byly dokončeny, informovala společnost Emirates Nuclear Energy Corporation (ENEC). Do testování byly zahrnuty zkušenosti ze spouštění předchozích tří bloků a jedná se o významný krok na cestě ke spuštění čtvrtého jaderného bloku.

jaderná energie - Poslední blok JE Barakah dokončil chladné testování - Zprávy (Barakah Nuclear Energy Plant ENEC) 1
Jaderná elektrárna Barakah (Zdroj: ENEC)

Chladné hydraulické testy zahrnují cirkulaci vody v primárním okruhu při vysokém tlaku. Při tom jsou ověřovány svary, napojení, potrubí, komponenty chladicího systému reaktoru a připojené vysokotlaké systémy. Před testováním čtvrtého bloku JE Barakah byly jaderné systémy výroby páry naplněny demineralizovanou vodou a vrchní díl reaktoru byl utěsněn, stejně jako byla zapojena čerpadla. Během testování byl zvýšen tlak v systému až na hranici 125 % normálního provozního tlaku.

Generální ředitel společnosti ENEC, Mohamed Al Hammadi, sdělil, že „rozhodující a proaktivní“ reakce Spojených Arabských Emirátů na pandemii COVID-19, spolu s činnostmi pracovníků společnosti, umožnily dokončení chladných zkoušek při dodržování nejvyšší bezpečnosti, kvality práce a zabezpečení. 

Společnost ENEC je v poslední fázi výstavby čtyř-blokové jaderné elektrárny v regionu Al Dhafra, Abu Dhabi. Korejské modely reaktoru APR1400 byly stavěny v rámci konsorcia vedeného společností Korea Electric Power Corporation (KEPCO) a budou provozovány a udržovány společností Nawah Energy Company, dceřinou společností ENEC, která je částečně vlastněná společností KEPCO.

Celkově je elektrárna nyní dostavěna z více jak 94 %. Čtvrtý blok je dokončen z více jak 84 %, třetí blok dosáhl dokončení 92 % a druhý blok je dokončen z 95 %. Výstavba prvního bloku JE Barakah byla dokončena v roce 2018 a ENEC se nyní připravuje na závěrečnou fázi spuštění reaktoru. Jakmile bude celá elektrárna spuštěna, bude zajišťovat 25 % poptávky po elektřině ve Spojených Arabských Emirátech.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..