Úterý, 27 října
Shadow

Poslední blok JE Barakah dokončil chladné testování

Chladné hydraulické testy na čtvrtém bloku jaderné elektrárny Barakah byly dokončeny, informovala společnost Emirates Nuclear Energy Corporation (ENEC). Do testování byly zahrnuty zkušenosti ze spouštění předchozích tří bloků a jedná se o významný krok na cestě ke spuštění čtvrtého jaderného bloku.

Jaderná elektrárna Barakah (Zdroj: ENEC)

Chladné hydraulické testy zahrnují cirkulaci vody v primárním okruhu při vysokém tlaku. Při tom jsou ověřovány svary, napojení, potrubí, komponenty chladicího systému reaktoru a připojené vysokotlaké systémy. Před testováním čtvrtého bloku JE Barakah byly jaderné systémy výroby páry naplněny demineralizovanou vodou a vrchní díl reaktoru byl utěsněn, stejně jako byla zapojena čerpadla. Během testování byl zvýšen tlak v systému až na hranici 125 % normálního provozního tlaku.

Generální ředitel společnosti ENEC, Mohamed Al Hammadi, sdělil, že „rozhodující a proaktivní“ reakce Spojených Arabských Emirátů na pandemii COVID-19, spolu s činnostmi pracovníků společnosti, umožnily dokončení chladných zkoušek při dodržování nejvyšší bezpečnosti, kvality práce a zabezpečení. 

Společnost ENEC je v poslední fázi výstavby čtyř-blokové jaderné elektrárny v regionu Al Dhafra, Abu Dhabi. Korejské modely reaktoru APR1400 byly stavěny v rámci konsorcia vedeného společností Korea Electric Power Corporation (KEPCO) a budou provozovány a udržovány společností Nawah Energy Company, dceřinou společností ENEC, která je částečně vlastněná společností KEPCO.

Celkově je elektrárna nyní dostavěna z více jak 94 %. Čtvrtý blok je dokončen z více jak 84 %, třetí blok dosáhl dokončení 92 % a druhý blok je dokončen z 95 %. Výstavba prvního bloku JE Barakah byla dokončena v roce 2018 a ENEC se nyní připravuje na závěrečnou fázi spuštění reaktoru. Jakmile bude celá elektrárna spuštěna, bude zajišťovat 25 % poptávky po elektřině ve Spojených Arabských Emirátech.

Zdroj: WNN

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..