Sobota, 24 října
Shadow

Lidovky.cz: Třetí blok Dukovan začal znovu dodávat elektřinu. Odstavený byl tři měsíce

Třetí blok Jaderné elektrárny Dukovany začal po tříměsíční přestávce znovu dodávat elektřinu do přenosové sítě. Energetici ho kvůli plánované výměně části palivových kazet, kontrolám a servisním pracím odstavili 25. ledna. První turbínu v bloku znovu připojili v pátek asi hodinu před půlnocí, druhou v pátek krátce před 11:00, řekl ČTK mluvčí dukovanské elektrárny Jiří Bezděk. I zbylé tři bloky Dukovan jsou v provozu.

Jaderná elektrárna Dukovany (Zdroj: ČEZ)

Ukončení odstávky třetího bloku firma ČEZ původně ohlásila na počátek dubna. Zkraje tohoto měsíce informovala o tom, že využije nižší spotřeby elektřiny v Česku a v odstaveném bloku udělá další práce. 

Energetici se v průběhu odstávky zároveň museli vypořádat se zavedením mimořádných opatření, jejichž cílem je omezit riziko nákazy zaměstnanců elektrárny nemocí covid-19. „Jsme si vědomi, že jsme významnou součástí kritické infrastruktury státu,“ uvedl ředitel divize jaderná energetika ČEZ Bohdan Zronek. 

Elektrárna Dukovany s celkovým instalovaným výkonem 2040 megawattů pokrývá pětinu spotřeby elektřiny v Česku. Letos zatím dodala 4,06 terawatthodiny elektřiny.

Celý článek najdete zde.

Zdroj: lidovky.cz

1 Comment

  • Tim

    Myslel jsem si,že alespoń tady se nelže a férově se člověk dozví co se skutečně děje.K čemu jsou bezpečnostní prověrky ,když všichni jen lžou.Jak chcete stavět blok ,když si nedokážete přiznat chybu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..