Třetí blok Jaderné elektrárny Dukovany začal po tříměsíční přestávce znovu dodávat elektřinu do přenosové sítě. Energetici ho kvůli plánované výměně části palivových kazet, kontrolám a servisním pracím odstavili 25. ledna. První turbínu v bloku znovu připojili v pátek asi hodinu před půlnocí, druhou v pátek krátce před 11:00, řekl ČTK mluvčí dukovanské elektrárny Jiří Bezděk. I zbylé tři bloky Dukovan jsou v provozu.

jaderná energie - Lidovky.cz: Třetí blok Dukovan začal znovu dodávat elektřinu. Odstavený byl tři měsíce - Zprávy (dukovany 2016) 1
Jaderná elektrárna Dukovany (Zdroj: ČEZ)

Ukončení odstávky třetího bloku firma ČEZ původně ohlásila na počátek dubna. Zkraje tohoto měsíce informovala o tom, že využije nižší spotřeby elektřiny v Česku a v odstaveném bloku udělá další práce. 

Energetici se v průběhu odstávky zároveň museli vypořádat se zavedením mimořádných opatření, jejichž cílem je omezit riziko nákazy zaměstnanců elektrárny nemocí covid-19. „Jsme si vědomi, že jsme významnou součástí kritické infrastruktury státu,“ uvedl ředitel divize jaderná energetika ČEZ Bohdan Zronek. 

Elektrárna Dukovany s celkovým instalovaným výkonem 2040 megawattů pokrývá pětinu spotřeby elektřiny v Česku. Letos zatím dodala 4,06 terawatthodiny elektřiny.

Celý článek najdete zde.

Zdroj: lidovky.cz

O autorovi

admin

1 Comment

    Myslel jsem si,že alespoń tady se nelže a férově se člověk dozví co se skutečně děje.K čemu jsou bezpečnostní prověrky ,když všichni jen lžou.Jak chcete stavět blok ,když si nedokážete přiznat chybu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..