V tomto videu z cyklu k 65 letům jaderného průmyslu v Česku a 35 letům JE Dukovany vzpomíná Larisa Dubská, ředitelka marketingu ve společnosti NUVIA a. s., na svůj příchod do jaderné elektrárny Dukovany. S jádrem se prolíná celý její život, protože i svého manžela poznala během studia jaderné fyziky. Představí i české sdružení WIN (Women in Nuclear), které už dlouhé roky vede.

Larisa Dubská vystudovala Moskevský energetický institut, specializaci tepelná fyzika na Energofyzikální fakultě. 24 let pracovala v Jaderné elektrárně Dukovany jako technoložka reaktorové fyziky. Jejím hlavním profesním zaměřením byla termohydraulika a bezpečnost provozu aktivní zóny reaktoru v oddělení strategie palivového cyklu. Dlouhá léta byla aktivní členkou týmu zajišťujícího hladký průběh licencování nových typů jaderného paliva. Podílela se na tvorbě bezpečnostní dokumentace a analýzách dat o provozu aktivní zóny reaktoru a jaderného paliva.

V roce 2006 přestoupila do soukromého sektoru, kde v akciové společnosti ENVINET řídila Sekci zahraničních projektů a stala se předsedkyní dozorčí rady. Prošla několika pozicemi v top managementu společnosti, která posléze absolvovala fúzi se zahraniční společností v rámci koncernu VINCI a změnila obchodní název na NUVIA. V současné době působí na pozici ředitelky marketingu a komunikace.

Larisa Dubská je viceprezidentkou České nukleární společnosti. V roce 2000 stála u zrodu české pobočky celosvětového sdružení Women in Nuclear (ženy působící v jaderné oblasti), po celou dobu je jeho předsedkyní. Je členkou mezinárodního výboru organizace WIN Global.

Její profesní krédo: spoléhám se především na sebe a uznávám jen perfektně odvedenou práci.

Další videa z cyklus najdete na webu Atominfo.cz (seznam videí), na našem kanále na Youtube a na Facebooku.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..