V tomto videu z cyklu k 65 letům jaderného průmyslu v Česku a 35 letům JE Dukovany vzpomíná Karel Pochman, vedoucí spouštěcích prací v Dukovanech, na výstavbu a spouštění jaderné elektrárny Dukovany a na technickou úroveň československého jaderného průmyslu.

Karel Pochman v roce 1969 nastoupil do klasické elektrárny Tušimice, kde postupně prošel všemi provozními funkcemi, tj. strojníkem TG, topičem, vedoucím dvojbloku, směnovým inženýrem a končil jsem jako Hlavní inženýr provozu.

Snaha o poznání nových technik ho přivedla v roce 1978 do jaderné elektrárny Dukovany, kde dostal za úkol nabrat a připravit hlavní provozní funkce pro následný provoz. V roce 1981 se začala formovat skupina pracovníků pro najížděním Dukovan, ve které byl pověřen funkcí Vedoucí spouštěcích prací.  Po najetí druhého bloku dostal za úkol koordinaci generálních oprav jak po stránce pracovní, tak i časové. V roce 1989 byl převelen do Technického odboru, byla jeho chlebem životnost jaderných komponent.

Další videa z cyklus najdete na webu Atominfo.cz (seznam videí), na našem kanále na Youtube a na Facebooku.

O autorovi

admin

1 Comment

    Pan Pochman má pravdu,udržba je již hodně podceněná věc a ti staří kmeti jsou v důchodě a zbylo nám jen hrstka lidí,kteří mají zájem něco zlepšovat,studovat princip fungování strojů.Mladí chtějí jen peníze a to nemají ani vzdělání v oboru.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..