V tomto videu z cyklu k 65 letům jaderného průmyslu v Česku a 35 letům JE Dukovany představí Aleš John, předseda Občanské bezpečnostní komise při JE Dukovany, historii vzniku organizace WANO (World Assotiation of Nuclear Operators), která má zásadní vliv na bezpečnost jaderné energetiky.

Aleš John vystudoval VUT Brno obor slaboproudá elektrotechnika, Universitu Komenského obor Jaderná energetika a životní prostředí a MBA na PIBS. Pracoval ve zdravotnictví – nukleární medicína, v energetice – ČEZ JE Dukovany na různých pozicích až na pozici ředitele elektrárny. Působil jako soudní znalec v oblasti ochrany před ionizujícím zářením. Věnoval se mezinárodní spolupráci v jaderné energetice. V rámci WANO – sloužil 15 let jako předseda Moskevského centra WANO a pracoval pro FORATOM v Bruselu.

Zaměstnaneckou kariéru zakončil jako generální ředitel a předseda představenstva ÚJV Řež, kde působil v letech 2008 – 2013.

Nyní vystupuje jako nezávislý expert. Pracuje v expertní skupině Moskevského centra WANO, je členem rady Inženýrské agentury ČR (FEng), členem spolku Jaderní veteráni (FNV) a je předsedou Občanské bezpečnostní komise JE Dukovany. Je předsedou redakční rady časopisu Jaderná energie. Publikuje a popularizuje oblast jaderné energetiky.

Další videa z cyklus najdete na webu Atominfo.cz (seznam videí), na našem kanále na Youtube a na Facebooku.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..