Mnohé české firmy teď budou bojovat o přežití. Nejvýznamnější rozvojový projekt, na kterém by se měla řada z nich podílet, se už ale úspěšně rozjel. Je jím stavba nového jaderného zdroje Dukovany II. Poukázalo na to sdružení Energetické Třebíčsko, jehož členem je i obec Dukovany a které deklaruje zájem o udržení a další rozvoj energetického odvětví v regionu.

jaderná energie - Novinky.cz: Dostavba jádra pomůže firmám, zní od Dukovan - Zprávy (dukovany dd checked courtesy IAEA.bmp) 1
Jaderná elektrárna Dukovany (Zdroj: ČEZ)

Sdružení upozornilo, že bez ohledu na výběr hlavního dodavatele by se na výstavbě měly podílet stovky českých firem a zaměstnanců.

„Podle našich informací by připravované smlouvy měly vypadat tak, že zapojení státu je jen ve formě případných garancí. Jde tedy o historicky největší český investiční projekt, v pokročilé fázi přípravy, bez jakýchkoliv přímých nároků na státní rozpočet. Česká republika má obrovskou výhodu, kterou nyní musíme maximálně využít,“ řekl předseda sdružení Energetické Třebíčsko Vítězslav Jonáš.

Prakticky všechny státy nyní předpokládají, že po odeznění pandemie budou muset podpořit své ekonomiky formou podpory investic, a v České republice není situace jiná. Podle firem zapojených do sdružení Energetické Třebíčsko je důležité, aby šlo o smysluplné výdaje, které přinesou právě nové zakázky a zachovají či přinesou nová pracovní místa. Dostavba Dukovan je podle nich šance.

Celý článek najdete zde.

Zdroj: novinky.cz

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..