Společnost Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) podepsala smlouvu o “technické podpoře při demontáži” s kanadskou firmou specializovanou na jadernou technologii Kinectrics. KHNP vyšle do Kanady své vlastní odborníky na demontáž jaderných elektráren a bude to vůbec poprvé, kdy své zaměstnance k zahraniční akci tohoto charakteru přidělí.

jaderná energie - Jihokorejská KHNP podepsala smlouvu s Kinectrics a vyšle specialisty na demontáž jaderných elektráren do Kanady - Zprávy (KHNP Kinectrics) 1
Ceremonie při podpisu smlouvy mezi KHNP a Kibectrics (Zdroj: Tisková zpráva)

Smlouva vychází z memoranda o porozumění pro demontáž jaderných elektráren, které s Kinectrics loni podepsala KHNP. Firma Kinectrics ocenila hlavně precizní technické práce KHNP během výměny tlakové trubice reaktoru Wolsong 1 a úprav zařízení a rozhodla se s Korejci spolupracovat i na dalších projektech.

Ze smlouvy vyplývá, že Kinectrics najme na jeden rok celkem pět specialistů na demontáž jaderných elektráren, čtyři z KHNP a jednoho z partnerské firmy, kteří se postarají o likvidaci sutě a další práce u kanadských těžkovodních reaktorů v elektrárnách Bruce, Pickering a Darlington. 

KHNP a Kinectrics si od dohody slibují zvýšení výkonnosti těžkovodních reaktorů a doufají, že zahájí více společných projektů, které jim umožní vstoupit na globální trh. Kang Shin-sup, šéf oddělení pro řízení jaderných elektráren v KHNP, řekl: „Očekáváme, že se KHNP díky této smlouvě navýší kapacita pro demontáž těžkovodních reaktorů v Koreji a náš jaderný průmysl se tím rozšíří na zámořský trh.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..