V Jaderné elektrárně Dukovany prodlouží společnost ČEZ odstávku třetího bloku o měsíc do začátku května. Blok nevyrábí elektřinu od 25. ledna. Podle dřívějších informací firmy měla odstávka spojená s výměnou části jaderného paliva v reaktoru skončit počátkem tohoto měsíce. Jak v úterý sdělil mluvčí Dukovan Jiří Bezděk, společnost využila nižší spotřeby elektřiny v Česku a v bloku udělá další práce.

jaderná energie - investicniweb.cz: Dukovany prodlouží odstávku 3. bloku do května, rozšíří servis - Zprávy (dukovany 2016) 1
Jaderná elektrárna Dukovany (Zdroj: ČEZ)

Spotřeba elektrického proudu v ČR podle mluvčího nyní klesla přibližně o desetinu. Elektrárna Dukovany má celkový instalovaný výkon 2040 megawattů, její zbývající tři bloky jsou v provozu.

Prodloužení odstávky třetího bloku podle Bezděka nijak nesouvisí s šířením koronaviru. „Aktuální stav je takový, že je hotová většina z plánovaných servisních i investičních akcí, do reaktoru bylo zavezeno čerstvé palivo,“ uvedl mluvčí elektrárny. Dodal, že v prodlouženém termínu odstávky energetici kromě dalších kontrol budou provádět práce na vybraných částech primárního okruhu.

Kvůli šíření koronaviru platí v obou českých jaderných elektrárnách, Dukovanech i Temelíně, mimořádná preventivní opatření. Omezený je vstup, pracovníci musí mít zakrytá ústa a nos.

Celý článek najdete zde.

Zdroj: investicniweb.cz

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..