Neuvěřitelných 1224 roušek už ušila se svými devíti kolegyněmi Jana Janoušková z temelínského centra řízení dokumentace. V Jaderné elektrárně Temelín jich tak od zaměstnanců dohromady shromáždili už 1500. Dalších 290 vybrali energetici v elektrárně Dukovany.

V Temelíně přinesli zaměstnanci 1500 roušek.
V Temelíně přinesli zaměstnanci 1500 roušek (Zdroj: Petr Šuleř)

V souvislosti s ochranou proti koronaviru už v Temelíně přijali téměř dvě desítky opatření, která mají ochránit zdraví pracovníků a zajistit bezpečný provoz. K těm posledním patřilo například zakrývání úst a nosu. „Pro každého pracovníka v elektrárně se nám podařilo v tuto chvíli zajistit tři roušky. Další roušky postupně nakupujeme. Jsou teď stejně důležité jako kombinézy v kontrolovaném pásmu nebo helmy na strojovně,“ uvedl Jan Kruml, ředitel Jaderné elektrárny Temelín.

Navíc elektrárna získala 1500 roušek od vlastních zaměstnanců. „Je úžasné, jak se lidé dokáží semknout, pomáhají si navzájem. Chodí lidé, kteří nám věnují jednu nebo dvě roušky, které ušili doma, ale také kolegyně, které jich nosí desítky až stovky, někdy je skoro neunesou, strávily na nich desítky hodin. A nic za to nechtějí,“ říká Jana Gribbinová, která v Temelíně sběr organizuje.

Šije celý ČEZ

Do šití roušek se zapojili i další zaměstnanci Skupiny ČEZ. V Ostravě si 121 pracovníků ČEZ Distribuce rozdělí 242 domácích roušek. Stovku roušek ušily a nabídly svým kolegům pracovnice z plzeňského call centra. Stejný počet roušek si rozdělí zaměstnanci ze středočeské ČEZ Distribuce, v Praze. Desítky roušek přinesli zaměstnanci ČEZ do Děčína a Hradce Králové.

Celý článek najdete zde.

Zdroj: ceskobudejovicky.denik.cz

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..