Jaderná elektrárny v Dukovanech patří k nejstrategičtějším podnikům v celé zemi. Část zaměstnanců pracuje z domu, do areálu dochází jen nezbytné množství lidí.

jaderná energie - vysocina.rozhlas.cz: Uzavření elektrárny i se zaměstnanci. To je koronavirový krizový plán v Dukovanech - Zprávy (dukovany 2016) 1
Jaderná elektrárna Dukovany (Zdroj: ČEZ)

V samotném objektu panují velice přísná hygienická opatření. Přesto nejsou dodávky elektřiny domácnostem ani firmám ohrožené.

V Dukovanech vyrábí 20% elektřiny spotřebované v Česku, u jejích reaktorů pracují specializovaní a svým způsobem nenahraditelní odborníci, a i v běžných časech je to jeden z nejstřeženějších objektů v zemi.

Jaderná elektrárna v Dukovanech teď dělá všechno proto, aby za její plot nepronikla koronavirová infekce.

Vstupní procedura

„Budete-li mít teplotu 37,5, dovnitř vás nepustíme. Dostanete letáček, na cestu domů roušku,“ řekl muž u vstupu do elektrárny. Stojí tam dvojice pracovníků bezpečnostní agentury v ochranných oděvech, která každému příchozím měří z čela teplotu.

„Dále provádíme častější hygienu, dezinfekci míst, kam lidé přikládají ruce,“ dodal mluvčí elektrárny Jiří Bezděk. „Všechna mýdla jsme vyměnili za antiseptická, všude jsou dezinfekční prostředky.“

Celý článek najdete zde.

Zdroj: vysocina.rozhlas.cz

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..