Absurditu ekologistického kvapíku EU ilustruje vystoupení polských zelených aktivistů. Ti se obávají růstu emisí CO2, pokud Německo odpojí své jaderné elektrárny. Což se má stát do roku 2022.

jaderná energie - iDNES blog: Zelení orodují za jádro. Uslyší je Brusel a Berlín? - Zprávy (nemeck jadro pro ihned 2) 1
Německo jaderná energetika (Zdroj: byznys.ihned.cz)

Při současné úrovni technologií se zdá, že bez jádra budou růst emise CO2. Jinak bude nedostatek elektřiny. Tenhle, zatím věrohodně nezpochybněný fakt, v Bruselu i v Berlíně ignorují. Nyní se jej pokusili připomenout polští aktivisté ze skupiny FOTA. Na základě údajů o spotřebě a výrobě elektřiny v Německu je totiž prakticky jisté, že po odstavení posledních jaderných bloků v 2022 bude muset největší evropská ekonomika dovážet elektřinu, aby kryla svoje potřeby.

Část elektřiny země importuje jistě z Francie, která ji zatím stále produkuje z bezemisního jádra. Z větrného Dánska těžko, protože vedení sever – jih má Německo stále nedostatečné. Což omezuje i možnosti dovozu z Belgie a Nizozemska, pokud by taková možnost byla. Rakušané na jihu jsou elektricky deficitní již nyní. Takže pro import zůstává Polsko a Česko. V Polsku je elektřina prakticky jen z uhlí, v tuzemsku z necelé poloviny.

A odsud právě pramení obava polských aktivistů. Čím víc budou Němci chtít elektřiny z jejich země, tím víc se v ní spálí uhlí, takže tím více vznikne CO2 a všech dalších emisí. A ty by vzniknout nemusely, kdyby se Německo chovalo realisticky a nikoli pokrytecky. To znamená, že by nejdřív odpojovalo uhelné zdroje a nikoli jaderné. Což se nestane, protože by kancléřka Angela Merkelová musela revidovat svůj plán. A tahle schopnost není její silná stránka. Tím spíš, že aktivisté v Německu nevědí, co je větší „Velký satan“, zda jádro, nebo uhlí.

Celý článek najdete zde.

Zdroj: blog.idnes.cz

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..