Pondělí, 30 listopadu
Shadow

Úpravy a modernizace ruských zařízení vedly v roce 2019 k výrobě dalších téměř 3 TWh elektřiny

Vyšší efektivita a údržby a odstávek ruských jaderných elektráren umožnily v minulém roce výrobu dalších 2,9 TWh elektřiny. Bez údržby a lepší efektivity práce by toto zvýšení výroby nebylo vůbec možné, uvedla 14. ledna společnost Rosenergoatom. Toto množství elektřiny je dostatečné k zajištění energetických potřeb například pro Smolenský, či Tverský region Ruska na 6 měsíců, sdělila společnost.

Optimalizace údržby umožnila větší výrobu elektřiny (Zdroj: Rosenergoatom)

Díky optimalizaci údržby odstávek v ruských jaderných elektrárnách během roku 2019 byly v Rusku jaderné elektrárny provozovány o celkem 179,5 dne déle, než byl cíl federální antimonopolní služby a o 60,5 dne déle, než měl v plánu provozovatel.

Tento úspěch byl učiněn díky prvnímu a druhému bloku Kurské jaderné elektrárny a čtvrtému bloku Leningradské jaderné elektrárny. Zde bylo aplikováno zlepšení ve správě odstávky RBMK reaktorů, dodala společnost Rosenergoatom.

Celkem bylo v Rusku minulý rok provedeno 37 odstávek z důvodů údržby na celkem 32 jaderných blocích. Na tento rok je naplánováno 41 údržbářských odstávek, které by měly celkem trvat 2484 dní. K dosažení tohoto cíle byl vyvinutý a schválený plán, který vytvořil národní provozovatel přenosové soustavy, dodala společnost Rosenergoatom.

Zdroj: WNN

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..