Společnost Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP), uchazeč o dostavbu českých jaderných elektráren, doplnila své PR aktivity o digitální kampaň. Spuštěna byla v srpnu minulého roku a poběží do února. Kampaň vznikla ve spolupráci s kreativní agenturou Isobar, social media agenturou Bistro Social a mediálními agenturami Adexpres a Carat. K oslovení širokého cílového publika byly využity sociální média, a také programaticky nakupované bannery a video.

jaderná energie - Společnost KHNP, uchazeč o dostavbu jádra v České republice, se představuje veřejnosti ve své reklamní digitální kampani - Zprávy (2) 1
Informativní leták společnosti KHNP (Zdroj: Tisková zpráva)

Vizuální styl komunikačního konceptu vychází z minimalistických ilustrací typických pro region severovýchodní Asie. KHNP spolu s agenturami tento styl přenesly do klasických scenérií české krajiny a doplnily ho o situace z běžného života. Barevnost všech vizuálů je záměrně laděná do zelených tónů, které symbolizují nejen šetrnost vůči přírodě, čistotu a ekologii, ale přímo vycházejí ze základních barev společnosti KHNP.

Uživatelé se mohou z bannerů a příspěvků prokliknout na stránku www.korejskaenergie.cz, kde naleznou více informací o KHNP. Právě zde, a později také v navazující komunikaci, se objeví originální jihokorejská typografie, která pomůže při předávání informací o klíčových hodnotách KHNP.

“Při tvorbě komunikační strategie bylo nutné zvažovat slabé povědomí o značce KHNP v České republice a poměrně citlivou povahu aktivit jakou má jaderná energetika. Rozhodli jsme se proto využít pozitivního sentimentu a vnímání, který je přisuzován dosavadním činnostem jihokorejských společností v naší zemi. V první fázi kampaně jsme tedy odkazovali na ‚úspěchy druhých‘, zahrnující výši investic, počet vytvořených pracovních míst a další zajímavá fakta. Ty jsme spojovali se záměrem společnosti KHNP stát se dalším velkým investorem v ČR,” komentuje přístup ke komunikaci Tomáš Preněk, Strategy Director společnosti Isobar Czech Republic

Dosavadní výsledky kampaně ukazují, že mediální plánování a kreativa spolu velmi dobře fungují a většina výstupů skóruje nad úroveň benchmarku. To může být dobrá zpráva i z pohledu zájmu široké veřejnosti o značku KHNP i téma výstavby nového bloku jaderné elektrárny Dukovany.

„Na českém trhu je naše společnost přítomna už několik let. Za tu dobu jsme navázali spolupráci s několika českými firmami, spolupracujeme s Ústavem jaderného výzkumu v Řeži a zajímáme se o dění v třebíčském regionu, kde už tři roky za sebou společně se studenty korejských univerzit pořádáme dobrovolnický program. Druhým rokem také sponzorujeme hokejový tým SK Horácká Slavia Třebíč. I tak jsme ale chtěli představit naši společnost a její hodnoty širší veřejnosti. Věříme, že se kampaň povedla,” říká Harry Chang, šéf českého projektu KHNP.

Společnost KHNP představila svůj návrh na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany v roce 2016. Navrhovaný reaktor APR1400 generace III+ o rok později získal certifikát European Utility Requirements (EUR) a zcela tak splňuje evropské požadavky na výstavbu jaderných zdrojů. V roce 2019 reaktor APR1400 obdržel certifikát od jaderného regulátora v USA Nuclear Regulatory Commission (NRC).

V současné době KHNP očekává získání provozní licence pro reaktor APR1400 od regulačního úřadu Federal Authority for Nuclear Regulation (FANR) pro jadernou elektrárnu Barakah ve Spojených arabských emirátech, která je referenčním projektem KHNP v zahraničí. Její výstavba začala v roce 2012 a technické práce byly dokončeny v březnu 2018. Elektrárna již obdržela licenci na výrobu elektřiny a před samotným zahájením ještě musí získat provozní licenci. FANR minulý měsíc oznámil, že hodnocení žádosti o udělení licence na provoz dvou bloků je v poslední fázi a uvedeny do provozu by měly být během letošního roku.

Jaderná elektrárna Barakah je tak v podstatě jediná z aktuálně stavěných jaderných elektráren, které se daří držet plánovaný harmonogram i rozpočet. U těch ostatních ve světě dochází k velkému zpoždění a k dodatečnému navyšování rozpočtu.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

3 Comments

  Zbývá jen vysvětlit, proč v SAE požádali francouzskou společnost EDF, aby dohlížela na stavbu, provoz a bezpečnost JE v Barakahu. Ta nedůvěra ke KHNP je údajně podložena četnými závadami v chladícím okruhu a byly zjištěny bublinky v betonu reaktorových nádob.
  Další výhrady jsou uvedeny i v https://www.worldnuclearreport.org/The-World-Nuclear-Industry-Status-Report-2019-HTML.html
  O těchto závadách ví i samotní Korejci. A Korejci ani neví, jaká je budoucnost jaderné energetiky v Koreji samotné. Takže nevím, jak může JE v Barakahu sloužit jako kladná reference.

  Já si nemyslím, že je co vysvětlovat, když KHNP podepsala dohodu o údržbě reaktorů v Barakah s firmou Nawah, která to má celé na starost. Podle dostupných informací byly nedostatky v betonovém plášti už dávno vyřešeny. U tak komplexního projektu se něčemu takovému nevyhnete. Proto jsou takové stavby schvalovány hned v několika krocích a Barakah zjevně běží podle plánu, jak napsali zde http://world-nuclear-news.org/Articles/UAE-regulator-says-Barakah-licence-is-its-key-prio. Řekla bych, že korejská vláda si budoucnost uvědomuje, když v zemi provozují 24 jaderných reaktorů a dalších 5 staví. Je to podobně velká země jako ta naše, zakže pokud jde o zvyšování podílu jaderné energetiky, je jejich zdrženlivost na místě.

   Důležité je časové pořadí: Emirátská společnost ENEC uzavřela smlouvu s EDF v listopadu 2018. To Korejce přímo rozzuřilo a hned jejich velitelé naběhli do SAE. Z toho zřejmě vyplynula smlouva s NAWAH – v červenci 2019. Kdyby něco takového Korejci nedohodli, tak by se opravdu ztrapnili. Nemám informace o tom, že smlouva s EDF byla zrušena. Spíš mě mate smlouva SAE se Španělskem o jaderném palivu, ale vlastně o tom nic nevím.
   Ve Vaší referenci se mluví zatím jen o procesu licencování, žádná závazná data týkající se uvedení JE do provozu tam nejsou. Pokud vím, tak je tam také velký problém se sháněním kvalifikovaných pracovníků. Uvidíme, kdy skutečně dojde k uvedení do komerčního provozu.
   Zdá se, že v Koreji samotné by další reaktory rádi stavěli, ale zřejmě hodně závisí na názoru prezidenta Mun če-ina. Pokud vím, tak korejská vláda předpokládá (podle informace z podzimu 2017) postupné utlumování jaderné energie.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..