Ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko se poslední den roku 2019 odpojil druhý blok jaderné elektrárny Philippsburg. Místní zelení politici konec jádra v zemi vítají, Německo ale bude muset dovážet elektřinu z Francie, jež ze 70 procent vyrábí elektřinu z jádra.

jaderná energie - iuhli.cz: Němci budou muset dovážet elektřinu z Francie - Zprávy (philippsburg jaderna elektrarna foto wikipedia org lothar neumann) 1
Odpojený blok elektrárny Philippsburg měl instalovaný výkon 1,4 GW a do sítě dodával elektřinu od roku 1985 (Zdroj: iuhli.cz)

Odpojený blok měl instalovaný výkon 1,4 GW a do sítě dodával elektřinu od roku 1985. V provozu tak v Německu zůstává posledních šest reaktorů, napsal server Euro.cz.

„Jaderná energie je rizikovou technologií. Proto jsem rád, že můžeme odpojit další jaderný blok,“ pochvaluje si konec provozu ministr životního prostředí Bádenska-Württemberska Franz Untersteller ze strany Zelení.

I když druhý blok elektrárny pokrýval spotřebu ve třetí nejlidnatější zemi Německa ze 13 procent, Untersteller se neobává nedostatku energie. Tvrdí, že se musí zvýšit podíl obnovitelných zdrojů.

Průmyslový region nicméně bude muset elektřinu ve vyšší míře dovážet. Nejen z jiných částí Německa, ale především ze sousední Francie, jež ve svém energetickém mixu ze 70 procent spoléhá právě na jádro.

Celý článek najdete zde.

Zdroj: iuhli.cz

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..