Pondělí, 26 října
Shadow

Společnost Holtec oznámila vývoj nové technologie skladování palivových souborů

Společnost Holtec International oznámila spuštění tří nových technologií, které byly vyvinuty v rámci jejich projektu iniciativy Cheetah. Mezi nové technologie patří také skladovací a transportní koš pro jaderné palivo reaktorů VVER, vylepšený návrh jak pro skladování, tak také pro transport jaderných materiálů.

Nový koš pro palivové soubory reaktoru VVER od firmy Holtec (Zdroj: Holtec)

Projekt Cheetah byl spuštěn v roce 2004, vedl k vývoji nových transformačních technologií, které přispěly ke zvyšování efektivity suchých skladovacích systémů, informovala společnost. Nyní vyvinuté technologie mimo jiné přispěly při skladování paliva v lokalitě Černobyl, ale i k vývoji materiálů pro výrobu skladovacích a transportních systémů.

První ze tří nových „přicházejících technologií,“ oznámených společností, je koš pro ukládání palivových souborů reaktorů VVER. Nově vyvinutý koš je specializovaný pro velké tepelné zatížení, přičemž pojme i větší množství palivových souborů ruského návrhu. Tento koš bude instalován do víceúčelových dvouplášťových obalových souborů, které budou použity při přepravě použitého paliva z 9 ukrajinských jaderných reaktorů do jejich skladovacího zařízení (CIS). To bude zprovozněno v příštím roce a bylo projektováno společností Holtec, dodala společnost.

Manipulátor obalových souborů HI-TRAN 300 (Zdroj: Holtec)

Poslední novou technologií je HI-TRAN 300, což je transportér a manipulátor obalových souborů s maximálním zatížením 300 tun. Transportér je kvalifikovaný pro manipulaci s obalovými soubory HI-STORM i při nejsilnějším zemětřesení, které společnost Holtec uvažuje při konstrukci svých staveb. HI-TRAN 300 je konstruován pokročilou divizí výroby společnosti Holtec v Camden, New Jersey. Komerční provoz prvního transportéru se očekává v prvním čtvrtletí roku 2020, sdělila společnost Holtec.

Zdroj: WNN

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..