Společnosti Daewoo E&C a Doosan Heavy Industries and Construction (EPC Business Group) včera v Praze zorganizovaly Česko-korejské fórum stavebních dodavatelů jaderného průmyslu na podporu korejských firem působících v jaderné energetice. Okolo 40 českých firem se zúčastnilo B2B jednání, aby posílilo spolupráci v dodavatelském řetězci.

jaderná energie - Stavební partneři firmy KHNP, společnosti Daewoo E&C a Doosan, v Praze uspořádali fórum stavebních dodavatelů jaderného průmyslu - Zprávy (KHNP) 1
Logo KHNP (Zdroj: hydropower.org)

Česko-korejské fórum stavebních dodavatelů jaderného průmyslu 2019 a B2B jednání se uskutečnila 26. listopadu v Hotelu Hilton Praha v České republice. Organizátory byly společnosti Daewoo E&C, zastoupená prezidentem Kimem Hyungem, Doosan Heavy Industries & Construction a Korejská jaderná asociace (KNA). Záštitu poskytly Velvyslanectví Korejské republiky v České republice a Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP).  

Do programu se zapojili Velvyslanectví Korejské republiky v České republice, KHNP, bývalý český premiér Jan Fischer, prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR, Metrostav, STRABAG a ŠKODA JS. Akce se zúčastnilo kolem 120 lidí ze 40 českých firem. Na fóru byly ohlášeny výkonnostní plány společností z různých zemí, mimo jiné od Daewoo E&C, Doosan Heavy Industries & Construction a ŠKODA JS. Během odpoledního bloku se diskutovalo nad tím, jak bude probíhat spolupráce s českými firmami při výstavbě nových jaderných bloků v České republice.

Společnost Daewoo E&C vyjádřila ochotu ke spolupráci na jaderném projektu v Dukovanech a vyzdvihla především schopnosti korejského jaderného průmyslu a kvalitu korejských jaderných elektráren. Daewoo E&C je lídrem ve stavebnictví v Jižní Koreji už od roku 1973. Za sebou má přes 400 realizovaných projektů ve více než 40 zemích z Asie, Afriky, Blízkého východu, Evropy a USA.

“V Daewoo E&C máme velký zájem o projekty ve střední a východní Evropě a fórum vnímáme jako příležitost, jak dále posílit naši infrastrukturu,” řekl Jae-gu Sim, Senior Viceprezident v Daewoo E&C. “Spolupráce s KHNP je pro nás stěžejní, pokud chceme na zaoceánské trhy vstoupit jako jeden Tým Korea.”

Doosan Heavy Industries and Construction (EPC Business Group) je jednou z korejských stavebních firem, které mají zkušenosti z jaderného průmyslu. Firemní portfolio tvoří EPC projekt pro elektrárny, odsolování a čištění odpadních vod atd.

Společnost KHNP, jeden z nejvážnějších kandidátů na dostavbu nových jaderných zdrojů v Dukovanech, si v září roku 2018 vybrala jako stavební partnery Daewoo E&C a Doosan Heavy Industries and Construction (EPC Business Group).“KHNP je na českém trhu přítomna už několik let. Za tu dobu jsme navázali spolupráci s několika firmami jako jsou Daewoo E&C a Doosan, a spolupracujeme jak s českými, tak s korejskými firmami, abychom mohli vytvořit ten nejvýkonnější tým. Věříme, že v Týmu Korea dosáhneme dokonalé synergie,” řekl Harry Chang, šéf českého projektu KHNP.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..