Podle nedávného průzkumu veřejného mínění drtivá většina Francouzů hodlá mrznout, a nezapíná topení do té doby, jak je to jen možné, ze strachu z velkých účtů za elektřinu, uvádí Le Figaro.

jaderná energie - regionalninovinky.cz: Obří účty za elektřinu nutí Francouze vypnout topení! - Zprávy (SAA15 FRANCE NUCLEAR FLAMANVILLE 0209 11) 1
Francouzská jaderná elektrárna ve Flamanvillu (Zdroj: Reuters)

Podle publikace je takové rozhodnutí provedeno především nejzranitelnějšími skupinami obyvatelstva. Jiní se snaží šetřit peníze vytápěním pouze jednotlivých místností nebo zapínáním radiátorů pouze v určitých hodinách, píše deník.
Podle nedávného průzkumu veřejného mínění se 71% Francouzů bojí příchodu zimy – do té míry, že se snaží maximalizovat zpoždění zapnutí topení, uvádí Le Figaro. Důvodem tohoto chování bylo rychlé zvýšení nákladů na elektřinu v chladném období.

Podle francouzské energetické společnosti EDF 62% veškeré elektřiny spotřebované Francouzi v zimě jde na vytápění.

Jak studie ukázala, rozhodnutí nezapnout topení činí 76% důchodců a 79% rodin, jejichž celkový příjem je od 1 500 do 2 500 eur měsíčně.

Zároveň 34% respondentů dává přednost vytápění pouze vybraných místností a 8% zapíná radiátory pouze v době mimo špičku.

Celý článek najdete zde.

Zdroj: regionalninovinky.cz

O autorovi

admin

1 Comment

    Jooooo to u nás to tak funguje dobrých 25 let.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..