U příležitosti 28. října se na Hradě sešel předseda Energetického Třebíčská Vítězslav Jonáš, Richard Horký, předseda třebíčské hospodářské komory a zároveň předseda krajské komory s premiérem Andrejem Babišem a ministrem průmyslu Karlem Havlíčkem.

jaderná energie - Energetické třebíčsko: O výstavbě nových Dukovan jednali i o státním svátku - Zprávy (263middle) 1
Fotografe z jednání (Zdroj: energeticketrebicsko.cz)

„Hovořili jsme o požadavku na zkrácení harmonogramu výstavby s nejzazším termínem uvedení do provozu nového bloku v Dukovanech v roce 2035,“ informuje Jonáš. Podle něj i Richarda Horkého je nešťastné, když někteří představitelé vlády a Stálého výboru pro výstavbu nových jaderných zdrojů uvádějí, že nový blok nezbytně potřebujeme do roku 2035 a zároveň říkají, že reálný termín spuštění může být až v roce 2040.

„Věřil jsem a stále věřím, že rozhodující lidé jako je premiér Babiš, ministr Havlíček a vládní zmocněnec Míl a členové stálého jaderného výboru dokážou učinit konkrétní kroky ke zkrácení termínu přípravy,“ míní Vítězslav Jonáš.  Nakonec jejich ambicí musí být zajištění nového bloku včas, tak abychom měli dostatek elektřiny před ukončením provozu stávajících bloků. „Doufám také, že už nikdo nepřijde s návrhem na získání času prodloužením životnosti stávajících bloků, jak to učinila bývalá ministryně Nováková,“ dodal Richard Horký.

Celý článek najdete zde.

Zdroj: energeticketrebicsko.cz

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..