Společnost Westinghouse Electric Company koupí kanadská a americká zařízení pro civilní jaderné služby společnosti Rolls-Royce, stejně jako sídla v Mandragon, Francii, a Gateshead, Velké Británii. Tato sídla jsou nyní částí britských inženýringových společností.

jaderná energie - Westinghouse kupuje servisní jednotky společnosti Rolls-Royce - Zprávy (Rolls Royce Power System America) 1
Sídlo společnosti Rolls-Royce Power Systems/MTU America (Zdroj: Rolls-Royce)

Prodej nezahrnuje podniky společnosti v oblasti řízení a kontroly, umístěné ve francouzském Grenoble, ani britské operační středisko, či aktivity spojené s malými modulárními reaktory.

Prezident a generální ředitel společnosti Westinghouse, Patrick Fragman, sdělil, že obchod, jehož hodnota prozatím nebyla stanovena, posílí jejich schopnost nabízet skupinu jaderných služeb prostřednictvím jejich základního obchodu a přidat také nové digitální nabídky.

Pensylvánská společnost uvedla, že transakce rozšíří jejich služby pro provoz jaderných reaktorů, zvýší jejich úsilí o digitální inovace a podpoří jak své světové zákaznické klientely, tak také klientely společnosti Rolls-Royce a konečně umožní další růst průmyslu.

Waren East, výkonný ředitel společnosti Rolls-Royce, sdělil: „Naše podniky v Severní Americe nabízí skvělé příležitosti pro společnost Westinghouse jako vedoucího představitele jaderného průmyslu. Věříme, že tento obchod představuje nejlepší část našich jaderných civilních operací a pracovníků, kteří je zajišťují.“

V roce 2018 vykázal podnik, který je nyní prodáván, příjmy v hodnotě 70 milionů amerických dolarů (1,66 miliardy Kč) a zaměstnával přibližně 500 zaměstnanců. Tyto příjmy byly konsolidovány a označeny jako výsledek systémů a obchodních jednotek společnosti Rolls-Royce.

Obchod podléhá standardním podmínkám uzavření obchodu a musí být schválen příslušnými orgány.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..