Poukázat na možnosti mírového využívání jaderné energie nebylo snad nikdy v minulosti důležitějším tématem. V dobách, kdy se velká města topí ve smogu a snižování emisí oxidu uhličitého je denním chlebem, jsou pochody pro jadernou energetiku zřejmě jedinou možností, jak poukázat na výhody využívání této enormní energie.

jaderná energie - Stůjme při jádru! - Zprávy (20190428 134446 2) 1
Fotografie z předchozích akcí Stand Up for Nuclear (zdroj: standupfornuclear.org)

Nyní opět přišla doba, kdy je nutné si ony výhody znovu připomenout. Ve dnech 19. a 20. října se bude konat akce s názvem Stand Up for Nuclear. Ta je pořádaná Nuclear Pride Coalition (NPC), jejíž snahou je zachránit a rozšiřovat jadernou energetiku po celém světě.

V čem je celá akce tak zajímavá? Jedná se o globální akci, které se zúčastní studenti, vědci, novináři, ale také široká veřejnost, která se tak dozví nezkreslené informace přímo od odborníků na jadernou energetiku. Pořadatelé tak chtějí poukázat na zbytečné uvolňování emisí oxidu uhličitého, či problémy spojené s výstavbou velkého množství obnovitelných zdrojů energie a vyvrátit mýty jaderné energetiky, které manipulují širokou veřejností.

Podobné akce se uskuteční také ve Stockholmu, Paříži, Amsterodamu, Berlíně, Bruselu a v mnoha dalších městech a lokalitách. 

Více o akcích můžete najít zde a zde, případně na facebookové stránce Stand Up for Nuclear v Paříži, která se řadí mezi hlavní místa konání, zde.

Zdroj: nuclear-pride.eu, standupfornuclear.org

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..