Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom určila dvě lokality pro potenciální výstavbu jaderných elektráren malého výkonu. Leží v Čeljabinské oblasti a Jakutsku. S odkazem na týdeník Rosatomu s názvem Strana Rosatom o tom 14. října informovala agentura TASS.

jaderná energie - Rosatom určil dvě lokality pro výstavbu malých jaderných reaktorů - Zprávy (Vizualizace jadenré elektrárny s malým reaktorem RITM 200 2) 1
Vizualizace jaderné elektrárny s malým reaktorem RITM-200 (Zdroj: Tisková zpráva)

„Co se týče malých jaderných elektráren, významně jsme se v tomto roce posunuli. Určili jsme dvě možné lokality: v Čeljabinské oblasti a v Jakutsku,“ cituje Strana Rosatom generálního ředitele Rosatomu Alexeje Lichačova.

Během Východního ekonomického fóra 2019 uzavřely Rosatom a Jakutsko dohodu o spolupráci při výstavbě jaderných elektráren malého výkonu. Jakutský prezident Ajsen Nikolajev v kuloárech fóra sdělil agentuře TASS, že finální lokalita pro výstavbu jaderné elektrárny o výkonu 50 nebo 75 MW bude podle plánu vybrána v roce 2020.

Lichačov během svého zářijového vystoupení na 63. Generální konferenci Mezinárodní agentury pro atomovou energii řekl, že výstavba jaderných elektráren malého a středního výkonu je jedním z perspektivních oborů budoucí energetiky.

Zdroj: TASS.ru, tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..