Společnost Rusatom Overseas (součást struktury ruské korporace pro atomovou energii Rosatom) a filipínské ministerstvo energetiky podepsaly 4. října 2019 memorandum o spolupráci při provádění předběžné technické a hospodářské studie proveditelnosti výstavby jaderné elektrárny malého výkonu na území Filipín.

jaderná energie - Rosatom bude spolupracovat s Filipínami v oblasti malých jaderných reaktorů - Zprávy (Vizualizace jadenré elektrárny s malým reaktorem RITM 200 1) 1
Vizualizace jaderné elektrárny s malým reaktorem RITM-200 (zdroj: tisková zpráva)

Memorandum bylo podepsáno během rusko-filipínského obchodního fóra v rámci pracovní návštěvy Ruska filipínského prezidenta Rodriga Duterte. Dokument za ruskou stranu podepsal prezident společnosti Rusatom Overseas Jevgenij Pakermanov a za filipínskou ministr energetiky Alfonso G. Cusi.

„Podpis tohoto memoranda představuje pro naše země důležitý krok a pokládá základ pro budoucí spolupráci v oblasti jaderné energetiky. Jaderné elektrárny malého výkonu jsou dnes vnímány jako jeden z nejperspektivnějších, nejbezpečnějších a nejekonomičtějších zdrojů čisté energie. Jsme rádi, že jsme mohli našim filipínským partnerům nabídnout unikátní zkušenosti, které Rosatom v této oblasti má,“ uvedl Pakermanov.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..