Americká společnost Georgia Power objednala první várku palivových souborů do třetího bloku jaderné elektrárny Vogtle. Provoz bloku, který je jedním ze dvou stavěných reaktorů Westinghouse AP1000 na staveništi v Georgii, je naplánován v listopadu 2021.

jaderná energie - Společnost Georgia Power objednává palivo pro třetí blok elektrárny Vogtle - Zprávy (Vogtle 3 construction June 2019 Georgia Power) 1
Výstavba třetího bloku elektrárny Vogtle, fotografováno v červnu 2019 (Zdroj: Georgia Power)

Aktivní zóna se skládá ze 157 palivových souborů, každý o délce 4,3 metru. Toto palivo bude zavezeno do třetího bloku, jakmile bude zbytek systémů připraven pro spuštění reaktoru. Přibližně jedna třetina této vsázky bude obměněna s každou odstávkou.

Výstavba třetího bloku elektrárny Vogtle začala v březnu 2013 a výstavba čtvrtého bloku v listopadu stejného roku. Společnosti Southern Nuclear a Georgia Power, obě dceřiné společnosti společnosti Southern Company převzaly řízení projektu v roce 2017, poté, co společnost Westinghouse zbankrotovala.

Byl učiněn významný pokrok na staveništi, poznamenala společnost Georgia Power, a to nedávným umístěním horní části kontejnmentu, stejně jako dokončení prací na umístění tří nízkotlakých částí turbíny a rotoru turbínového generátoru uvnitř strojovny. Generátor bude nainstalován v nejbližších týdnech. V květnu společnost oznámila první spouštění elektrických systémů na třetím bloku elektrárny Vogtle.

Komerční provoz třetího bloku elektrárny Vogtle je naplánován na listopad 2021 a čtvrtý blok by měl vstoupit do komerčního provozu o rok později.

Všechny čtyři bloky AP1000 na čínských staveništích Chaj-jang (pinyin: Haiyang) a San-men (pchin-jin: Sanmen) jsou nyní již v komerčním provozu.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..