Úterý, 27 října
Shadow

Společnost Georgia Power objednává palivo pro třetí blok elektrárny Vogtle

Americká společnost Georgia Power objednala první várku palivových souborů do třetího bloku jaderné elektrárny Vogtle. Provoz bloku, který je jedním ze dvou stavěných reaktorů Westinghouse AP1000 na staveništi v Georgii, je naplánován v listopadu 2021.

Výstavba třetího bloku elektrárny Vogtle, fotografováno v červnu 2019 (Zdroj: Georgia Power)

Aktivní zóna se skládá ze 157 palivových souborů, každý o délce 4,3 metru. Toto palivo bude zavezeno do třetího bloku, jakmile bude zbytek systémů připraven pro spuštění reaktoru. Přibližně jedna třetina této vsázky bude obměněna s každou odstávkou.

Výstavba třetího bloku elektrárny Vogtle začala v březnu 2013 a výstavba čtvrtého bloku v listopadu stejného roku. Společnosti Southern Nuclear a Georgia Power, obě dceřiné společnosti společnosti Southern Company převzaly řízení projektu v roce 2017, poté, co společnost Westinghouse zbankrotovala.

Byl učiněn významný pokrok na staveništi, poznamenala společnost Georgia Power, a to nedávným umístěním horní části kontejnmentu, stejně jako dokončení prací na umístění tří nízkotlakých částí turbíny a rotoru turbínového generátoru uvnitř strojovny. Generátor bude nainstalován v nejbližších týdnech. V květnu společnost oznámila první spouštění elektrických systémů na třetím bloku elektrárny Vogtle.

Komerční provoz třetího bloku elektrárny Vogtle je naplánován na listopad 2021 a čtvrtý blok by měl vstoupit do komerčního provozu o rok později.

Všechny čtyři bloky AP1000 na čínských staveništích Chaj-jang (pinyin: Haiyang) a San-men (pchin-jin: Sanmen) jsou nyní již v komerčním provozu.

Zdroj: WNN

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..