Čtvrtek, 26 listopadu
Shadow

TVEL dodal Číně stroje na výrobu jaderného paliva ruské konstrukce

Palivová společnost Rosatomu TVEL dodala do čínského I-pinského podniku na výrobu jaderného paliva (angl. Yibin Nuclear Fuel Component Plant, součást čínské korporace China National Nuclear Corporation) ruské stroje pro fabrikaci paliva pro reaktory VVER.

Výroba paliva pro reaktory VVER-1000 v TVELu (Zdroj: Tisková zpráva)

Čínskému zákazníkovi byly dodány tři stroje pro fabrikaci palivových proutků: hermetizační stroj, systém pro kontrolu geometrických parametrů a stroj pro nanášení ochranného laku. Všechny stroje byly vyvinuty a vyrobeny podniky palivové divize Rosatomu: MSZ z Elektrostalu a NZCHK Engineering z Novosibirsku.

Dodaná zařízení jsou určena k modernizaci výrobní linky na fabrikaci paliva TVS-2M ruské konstrukce pro reaktory VVER-1000. V současnosti jsou v Číně provozovány čtyři bloky tohoto typu v jaderné elektrárně Tchien-wan (angl. Tianwan). Palivo pro tyto reaktory se vyrábí v I-pinském podniku od roku 2009. V roce 2014 přestal podnik vyrábět původní palivo UTVS a přešel na výrobu modernější verze TVS-2M.

„Palivová společnost Rosatomu TVEL navazuje na spolupráci se svými partnery v oblasti výroby paliva na území Číny za pomoci ruských technologií. Poprvé ve své historii jsme společně s nimi založili výrobu paliva ruské konstrukce v zahraničí a technologicky ji udržujeme na nejmodernější úrovni. Zároveň se zavezením prvních palivových kazet typu TVS-2M do reaktoru elektrárny Tchien-wan jsme licencovali jeho výrobu v I-pinském podniku. Dnes už nedodáváme z Ruska pro tuto linku jen komponenty palivových kazet, ale i stroje, které zvýší úroveň automatizace výroby a kvalitu vyráběné produkce. To opět potvrzuje status společnosti TVEL jako technologického lídra,“ uvádí starší viceprezident pro komerční činnost a mezinárodní obchod společnosti TVEL Oleg Grigorjev.

Zdroj: Tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..