Palivová společnost Rosatomu TVEL dodala do čínského I-pinského podniku na výrobu jaderného paliva (angl. Yibin Nuclear Fuel Component Plant, součást čínské korporace China National Nuclear Corporation) ruské stroje pro fabrikaci paliva pro reaktory VVER.

jaderná energie - TVEL dodal Číně stroje na výrobu jaderného paliva ruské konstrukce - Zprávy (Výroba paliva pro reaktory VVER 1000 v TVELu) 1
Výroba paliva pro reaktory VVER-1000 v TVELu (Zdroj: Tisková zpráva)

Čínskému zákazníkovi byly dodány tři stroje pro fabrikaci palivových proutků: hermetizační stroj, systém pro kontrolu geometrických parametrů a stroj pro nanášení ochranného laku. Všechny stroje byly vyvinuty a vyrobeny podniky palivové divize Rosatomu: MSZ z Elektrostalu a NZCHK Engineering z Novosibirsku.

Dodaná zařízení jsou určena k modernizaci výrobní linky na fabrikaci paliva TVS-2M ruské konstrukce pro reaktory VVER-1000. V současnosti jsou v Číně provozovány čtyři bloky tohoto typu v jaderné elektrárně Tchien-wan (angl. Tianwan). Palivo pro tyto reaktory se vyrábí v I-pinském podniku od roku 2009. V roce 2014 přestal podnik vyrábět původní palivo UTVS a přešel na výrobu modernější verze TVS-2M.

„Palivová společnost Rosatomu TVEL navazuje na spolupráci se svými partnery v oblasti výroby paliva na území Číny za pomoci ruských technologií. Poprvé ve své historii jsme společně s nimi založili výrobu paliva ruské konstrukce v zahraničí a technologicky ji udržujeme na nejmodernější úrovni. Zároveň se zavezením prvních palivových kazet typu TVS-2M do reaktoru elektrárny Tchien-wan jsme licencovali jeho výrobu v I-pinském podniku. Dnes už nedodáváme z Ruska pro tuto linku jen komponenty palivových kazet, ale i stroje, které zvýší úroveň automatizace výroby a kvalitu vyráběné produkce. To opět potvrzuje status společnosti TVEL jako technologického lídra,“ uvádí starší viceprezident pro komerční činnost a mezinárodní obchod společnosti TVEL Oleg Grigorjev.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..