Ve sněmovně v Ohiu byl 23. července prosazen House Bill 6 do podoby zákona, učinil tak Guvernér Mike DeWine. Zákon bude poskytovat úvěry výrobcům elektřiny pro produkci čisté energie a pomoci tak snižovat emise oxidu uhličitého z tohoto odvětví.

jaderná energie - Článek o čisté energii se stane zákonem - Zprávy (Davis Besse FirstEnergy) 1
Jaderná elektrárna Davis-Besse (Zdroj: First Energy)

Návrh zákona, který vytvoří program čistého vzduchu v Ohiu, nebyl odhlasován minulý týden kvůli absenci čtyř zákonodárců. Senát schválil zákon 17. července se změnami, které zahrnuly zpoždění měsíčních poplatků až do roku 2021. Díky těmto poplatkům bude vybráno 150 milionů dolarů ročně na podporu jaderných elektráren Davis-Besse a Perry.

Institut jaderné energetiky (NEI) uvítal opatření, která stát Ohio učinil k záchraně provozu jaderných elektráren. Prezidentka a generální ředitelka NEI, Maria Korsnick, sdělila: „Většina čisté energie v Ohiu zůstane v provozu díky prosazené legislativě. Jaderné elektrárny v Ohiu dodávají více jak 90 % čisté energie státu, navíc nabízejí 4300 pracovních pozic a roční příspěvek 30 milionů dolarů (690 milionů Kč) ročně na stavbu silnic, škol a veřejných zařízení. Udržení provozu čisté energetiky v Ohiu, tedy jaderných elektráren, je chytrý investiční přístup k zajištění dodávek čisté a udržitelné energie 24/7, stejně jako nízkých cen za její dodávku.“

Rozhodnutí Ohia „odráží podporu,“ kterou jsme viděli v New Jersey, New Yorku, Illinois a Connecticutu, poznamenala.

Společnost FirstEnergy Solution, dceřiná společnost zbankrotované elektrárenské společnosti Ohia, FirstEnergy Corp, sdělila, že by měla odstavit jaderné reaktory v elektrárnách Davis-Besse a Perry na jezeře Erie v letech 2020 a 2021, pokud nedostane dodatečnou finanční podporu ze strany státu.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..