• Zástupci KHNP (Korea Hydro & Nuclear Power) navštívili Českou republiku, aby upevnili česko-korejské vztahy a podpořili spolupráci s českým energetickým průmyslem a lokálními podniky.
  • Během návštěvy firma KHNP zahájila dobrovolnické aktivity v Třebíčsku a podepsala dohodu o sponzoringu s SK Horácká Slavia Třebíč.
  • Výkonný ředitel KHNP Jae-Hoon Chung potvrdil účast na poradě vedení WANO v Praze.
jaderná energie - Zástupci Korea Hydro & Nuclear Power (korejský uchazeč o dostavbu českého jádra) opět navštívili Českou republiku a podepsali dohodu o sponzoringu - Zprávy (KHNP Třebíč) 1
Setkání s KHNP v Třebíči (Zdroj: Tisková zpráva)

Praha – 20. června 2019 – Výkonný ředitel KHNP Jae-Hoon Chung dnes navštívil Prahu, aby se zúčastnil porady vedení WANO (Mezinárodní asociace provozovatelů jaderných elektráren). Hlavním posláním sdružení je zajistit bezpečnost a spolehlivost jaderných elektráren na celém světě. Pan Chung se stal guvernérem londýnské kanceláře a 1. července slavnostně uvede do funkce nového předsedu tokyjského centra WANO.

Pan Chung se v Praze mimo jiné setkal s ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem, aby prohloubili dlouhodobé partnerství mezi Českou republikou a Jižní Koreou a probrali jeho budoucí podobu. KHNP se uchází o tender na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany a nabízí jedno z nejvyspělejších řešení pokud jde o bezpečnost. Jižní Korea také v České republice patří k velkým zahraničním investorům a společnost už navázala spolupráci s mnoha českými firmami na poli jaderné energie. České firmy plánuje KHNP zapojit i do svého dodavatelského řetězce a nabídnout jim účast v dalších mezinárodních projektech.

jaderná energie - Zástupci Korea Hydro & Nuclear Power (korejský uchazeč o dostavbu českého jádra) opět navštívili Českou republiku a podepsali dohodu o sponzoringu - Zprávy (KHNP Jae Hoon Chung Moravský Krumlov) 2
Jae-Hoon Chung v Moravském Krumlově (Zdroj: Tisková zpráva)

Spolupráce s místními komunitami

17. června se dvacet čtyři studentů korejských univerzit spolu s deseti zaměstnanci KHNP zúčastnilo už třetího ročníku dobrovolnického programu v Třebíčsku. Ten navázal na tradici z roku 2017, kdy KHNP českým zástupcům představila svůj návrh na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany. Tentokrát se ke korejské delegaci připojili zástupci společností KEPCO Engineering & Construction, KEPCO Nuclear Fuel and KEPCO KPS, Doosan Heavy Industries & Construction a Daewoo Engineering & Construction. Všichni dobrovolníci zůstanou v Česku do 30. června a navštíví obce Třebíč, Moravský Krumlov, Ivančice a Okříšky. Na programu mají výpomoc v neziskových organizacích a spoustu kulturních aktivit pro obyvatele regionu. Dále to jsou vzdělávací aktivity a výpomoc v sociálních službách jako jsou zařízení pro seniory a postižené.

Během návštěvy zástupci KHNP podepsali novou dohodu o prodloužení sponzoringu hokejového týmu SK Horácká Slavia Třebíč.

Je pro nás čest spojit se s jedním z nejslavnějších a hlavně nejtradičnějších sportovních týmů v regionu. Věřím, že i naše podpora pomůže třebíčskému hokeji navázat na jeho 90letou historii a přispěje k mnoha sportovním úspěchům v této i nadcházejících sezonách,“ řekl výkonný ředitel KHNP Jae-Hoon Chung. „Máme radost, že se můžeme podílet na takto významných projektech a jsem přesvědčený, že v budoucnosti nalezneme další příležitosti, jak s pomocí KHNP přispět k rozvoji Třebíče i celého regionu.“

Dodatečné informace:Důkazem mimořádných pracovních vztahů s Českou republikou je pro KHNP slavnostní otevření nové kanceláře v Praze, které proběhne 21. června.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..