Poradenská společnost North Wind vyvíjí strategické plány, které posoudí proveditelnost přemístění použitého jaderného paliva v jaderné elektrárně San Onofre do „komerčního, vnějšího zařízení“ podle smlouvy, kterou uzavřela jihokalifornská společnost Edison.

jaderná energie - Společnost North Wind připravuje transport použitého jaderného paliva z elektrárny San Onofre - Zprávy (San Onofre SCE) 1
Jaderná elektrárna San Onofre (Zdroj: SCE)

Smlouva má očekávaný časový rámec 20 měsíců, během kterých bude společnost North Wind spolupracovat se společností SCE a jejich expertním týmem, který bude podporovat vývoj strategického plánování, sdělila společnost SCE. Expertnímu týmu předsedá Tom Isaacs, bývalý ministr energetiky. V týmu je také bývalý předseda jaderného dozoru, Allison Macfarlan. Společnost North Wind se bude rovněž zabývat širokým spektrem zúčastněných stran, aby se dozvěděla o jejich preferencích a postojích k používání jaderného paliva a jeho případného rozložení, sdělila společnost. North Wind sestavila tým expertů, mající veliké zkušenosti s použitým jaderným palivem. Součástí týmu je také bývalý ministr energetiky Ernest Moniz, který poskytne své značné odborné znalosti do vývoje strategických plánů,“ dodali.

Druhý a třetí blok jaderné elektrárny San Onofre, které jsou také známé jako SONGS, byly permanentně odstaveny v červnu 2013 kvůli zpoždění dozorného orgánu a nejistotám zjištěných v náhradních parogenerátorech. Elektrárna je nyní vyřazována z provozu.

„SCE se těší na vývoj strategického plánování, které nás přivede blíže k dlouhodobému řešení přesunu použitého jaderného paliva z elektrárny,“ sdělil Kevin Walker, starší viceprezident pro zákazníky a provozní služby společnosti SCE.

Společnost SCE sdělila, že zahájila úsilí po dohodě z roku 2017 v souvislosti s povolením rozšířeného zařízení pro skladování použitého paliva na místě. „SCE je optimistická ohledně strategického plánu, který stanoví praktická opatření, která SCE může a bude podporovat. Součástí plánu jsou snahy o přemístění použitého paliva ze San Onofre do jiného zařízení, které je licencováno,“ dodali.

Americký jaderný dozorný orgán v květnu povolil znovu započetí prací na přemístění použitého jaderného paliva z mokrých skladovacích nádrží do suchých skladovacích nádržích po 10 měsíční pauze po incidentu z roku 2018 při snižování množství použitého paliva v úložném prostoru.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..