Jednotlivé elektrické komponenty na třetím bloku jaderné elektrárny Vogtle je nyní trvale připojen k elektřině. Oznámil to provozovatel elektrárny, společnost Georgia Power, 7. května. Dokončení počátečního zapojení představuje významný milník v průběhu od výstavby ke spuštění a provozování jaderných projektů ve Spojených státech.

jaderná energie - Zařízení ve Vogtle 3 připojeno k elektřině - Zprávy (Vogtle 3 and 4 Electrical systems testing April 2019 Georgia Power) 1
Testování elektrických systémů na třetím a čtvrtém bloku jaderné elektrárny Vogtle (Zdroj: Georgia Power)

Vybavení, které bylo předtím provozováno na dočasném výkonu musí být trvale napájeno k zajištění všech dílčích zkoušek. „Počáteční zapojení systémů je hlavním prvním krokem v přechodu projektu od výstavby k provozu systémů,“ sdělil starší viceprezident výstavby třetího a čtvrtého bloku elektrárny Vogtle, Glen Chick. „S dokončením zapojení systémů můžeme pokračovat v přechodu do skutečné testovací fáze třetího bloku.“

Projekt výstavby dvou bloků AP1000 je nyní ze 77 % dokončen, dodala společnost Georgia Power. Všechny prvotní milníky byly dosaženy. Mezi ty patří také zapojení kompenzátoru objemu na čtvrtém bloku a dokončení kontejnmentu čtvrtého bloku. To znamená, že všechny moduly a velké komponenty jsou umístěny uvnitř bloku.

Společnost Georgia Power minulý týden potvrdila veřejné službě Georgie, že plány zůstávají stejné. Dozorný orgán schválil termíny provozu třetího bloku v listopadu 2021 a čtvrtého bloku v roce 2022. Investiční náklady přitom zůstávají na 8,4 miliardách dolarů (193 miliard Kč).

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..