První blok elektrárny Three Mile Island bude odstaven do 30. září, protože žádné státní politické řešení nemůže být nyní uzákoněno včas, aby zvrátilo předčasný odchod závodu v Pennsylvanii. Oznámila společnost Exelon Generation.

jaderná energie - Uzavření prvního bloku Three Mile Island potvrzeno - Zprávy (Nuclear workers rally Pennsylvania capitol May 2019 Nuclear Powers PA) 1
Vedoucí představitelé jaderného průmyslu se šestého května zúčastnili kroků pensylvánského kapitolu na podporu legislativy, uznávající jadernou energetiku pro podporu bezemisní výroby elektřiny (Zdroj: Nuclear Powers Pennsylvania)

Společnost v květnu 2017 oznámila, že bez politických reforem by tlakovodní jaderný reaktor o výkonu 819 MW elektrických měl být uzavřen tento rok. Jedná se o důvod ekonomických výzev a selhání trhu při rozpoznávání přínosu jaderné energetiky v oblasti životního prostředí a odolnosti. Legislativa známá jako zákon o zachování energetiky Pennsylvánie, který by aktualizoval stávající právní předpisy, týkající se alternativních norem v oblasti energetických standardů rozpoznávání výhod jaderné energetiky pro jejich významný přínos bezemisní výrobě elektřiny, byl uveden ve státní legislativě na začátku tohoto roku. Nebyly však učiněny žádné činnosti v procesu návrhu zákonů ve sněmovně. Zatímco v květnu zbyly pouze tři dny legislativního zasedání, společnost Exelon sdělila, že je nyní jasné, že řešení státní politiky nebude uzákoněno před prvním červnem, posledním datem, kdy by mohly být změněny plány na odstavení elektrárny.

Bryan Hanson, starší viceprezident a šéf jaderné kanceláře společnosti Exelon, sdělil: „Dnes je složitý den pro naše zaměstnance, kteří doufali, že státní zákonodárci mohou podpořit ocenění bezemisní energetiky stejným způsobem, jakým si cení včas jiné formy čisté energie v čase zachránit formu TMI od permanentního uzavření.“

Kathleen Barrón, starší viceprezidentka, vládní pro dozorné akce a veřejnou politiku, sdělila podporu snížení emisí uhlíku a udržení ekologických a ekonomických výhod jaderných elektráren v lokalitě závodu i celé Pensylvánii, ale společnost nemohla vidět cestu vpřed politickým změnám před prvním červnem, kdy má dojít k dalšímu nákupu paliva. „Zatímco TMI bude uzavřen v září, jak bylo plánováno, stát vlastní dalších osm jiných zdrojů bezemisní energie, které poskytují nepřetržitou dodávku čisté elektřiny a zabraňují tak vývinu několika milionů tun emisí uhlíku ročně. Budeme pokračovat v práci na legislativě a akcionáři, aby přijaly politiku, která zabezpečí čistou energetiku budoucnosti pro všechny Pensylvánce,“ dodala.

Guvernér Pensylvánie, Tom Wolf, který nedávno vstoupil do americké klimatické aliance, dvojstranné koalice guvernérů, která se zavázala snižovat emise skleníkových plynů, řekl, že by l „zklamán“ z „nešťastných“ zpráv. „Stále věřím, že je klíčové pokračovat v tomto důležitém rozhovoru o zachování a růstu Pennsylvánské bezemisní energetiky. Stále věřím, že je klíčové pokračovat v této důležité konverzaci ohledně zajištění a růstu Pensylvánské bezemisní energetiky. Stále věřím, že konsensus cesty vpřed může být dosažen v následujících týdnech,“ dodal.

„Bohužel, dochází čas k záchraně prvního bloku Pensylvánské elektrárny Three Mile Island, jednoho z největších státních zdrojů čisté energie,“ sdělila prezidentka a generální ředitelka Nuclear Energy Institute, Maria Korsnick. „Navzdory pokusům ze strany průmyslu, státu a místních zúčastněných stran, obchodů a rezidentů zachránit elektrárnu, první blok jaderné elektrárny Three Mile Island bude permanentně odstaven z důvodu chybného a zkresleného energetického trhu, který nehodnotí atributy jaderné energie.“ Vyzvala zákonodárce jak ze státního kapitálu, tak Washingtonu prosazovat tržní řešení politiky, které ocení všechny čisté zdroje energie, „nebo čelí ekonomickým a environmentálním důsledkům pro nadcházející generace.“

Martin Williams, místopředseda jaderné energetiky Pensylvánie, řekl, že organizace byla „zklamaná a frustrovaná“ ohledně nedosažení politického řešení v době možné záchrany TMI. „Zatímco společnost Exelon slíbila poskytnout pracovní pozice v ostatních lokalitách, tisíce členů trhu, který podporuje elektrárnu během překládky paliva a údržby také nebudou šťastní. Naši členové se těší na práce na podzim tohoto roku, po odstavení TMI. Místo toho budeme prozatím hledat práci jinde,“ dodal.

První blok jaderné elektrárny Three Mile Island, která byla postavena na ostrově v řece Susquehanna, začala komerční provoz v září 1974 a nyní je licencovaná až do roku 1934. Společnost Exelon Generation v dubnu vydala zprávu o činnostech po odstavení elektrárny, detailní plán decommissioningu elektrárny, vytvořený společně s americkou komisí pro jaderný dozor.  Druhý blok elektrárny TMI, vlastněný společností First Energy, byl zničen během nehody z roku 1979 a poté již nebyl znovu spuštěn.

TMI je jedním z pěti jaderných elektráren v Pensylvánii. Dalšími jsou: Beaver Valley, Limerick, Peach Bottom a Susquehanna. Dohromady vyrábějí 40 % výroby elektřiny státu a více jak 93 % bezemisní elektřiny. Společnost First Energy také oznámila své plány na odstavení dvou bloků v elektrárně Beaver Valley v roce 2021.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..