José Emeterio Gutiérrez odstoupí z funkce prezidenta a generálního ředitele společnosti Westinghouse 31. června. Patrick Fragman, nyní starší viceprezident společnosti ABB limited, se stane hlavou společnosti Westinghouse od 19. srpna.

jaderná energie - Společnost Westinghouse oznámila změnu ve vedení - Zprávy (Gutierrez WNA Symposium 2018 WNA) 1
Gutiérez na výročním zasedání 2018 agentury World Nuclear Association (Zdroj: World Nuclear Association)

Výkonný výbor složený ze starších členů a vedoucích týmů společnosti Westinghouse bude v mezidobí bez generálního ředitele řídit každodenní záležitosti společnosti.

Gutiérez nastoupil do společnosti Westinghouse v roce 2008 jako technický ředitel Nuclear Services a regionální viceprezident Španělska. V roce 2016 byl jmenován dočasným prezidentem a generálním ředitelem. V roce 2017 se stal generálním ředitelem. V té době bylo ve výstavbě celkem 8 reaktorů AP1000 společnosti Westinghouse. Čtyři bloky byly ve výstavbě v Číně a další čtyři ve Spojených státech. V březnu 2017 společnost zažádala o bankrot podle 11. kapitoly americké legislativy poté, co vzrostly náklady na výstavbu dvou amerických jaderných elektráren. Projektů v lokalitě VC Summer v Jižní Karolíně a projektu výstavby elektrárny Vogtle v Georgii.

Gutiérrez bude i nadále hrát strategickou roli se společností Westinghouse jako člena globálního poradenského sboru, založeného s cílem poskytnout poradenství v oblasti mezinárodní strategie společnosti Westinghouse, která má podpořit celosvětový růst, dodala společnost.

Westinghouse se po vyhlášení bankrotu zotavil také díky akvizici od dceřiné společnosti Toshiba v hodnotě 4,6 miliard dolarů (106 miliard Kč). Bankrotem byly ovlivněny pouze americké projekty výstavby. Vlastník projektu výstavby v lokalitě Summer, společnost Scana, dceřiná společnost společností South Carolina Electric & gas Company a Santee Cooper, se následně rozhodla zrušit výstavbu dvou bloků. Práce pokračovaly v lokalitě Vogtle, z většiny vlastněné společností Georgia Power. Tento projekt je nyní dokončen ze 77 %.

Všechny čtyři čínské projekty výstavby reaktoru AP1000 v lokalitách Chaj-jang a San-men jsou nyní v komerčním provozu.

„Pod vedením Gitiérreze se Westinghouse úspěšně dostal z bankrotu jako menší, silnější organizace zaměřená na jejich obchod a jaderné reaktory,“ sdělila společnost.

Patrick Fragman přinese téměř 30 let zkušeností v oblasti celosvětové energetiky a služeb do role generálního ředitele a prezidenta, dodal. Před vstupem do ABB strávil Fragman 15 let ve společnosti Alstom jako starší vedoucí funkcí se sídlem v Kanadě, Číně, Francii a USA. V rámci toho vedl jaderné obchody. Na začátku jeho kariéry pracoval Fragman v mnoha pracích zaměřených na energetiku v rámci práce pro francouzskou vládu, dodal Westinghouse.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..