Pátek, 27 listopadu
Shadow

Společnost Westinghouse oznámila změnu ve vedení

José Emeterio Gutiérrez odstoupí z funkce prezidenta a generálního ředitele společnosti Westinghouse 31. června. Patrick Fragman, nyní starší viceprezident společnosti ABB limited, se stane hlavou společnosti Westinghouse od 19. srpna.

Gutiérez na výročním zasedání 2018 agentury World Nuclear Association (Zdroj: World Nuclear Association)

Výkonný výbor složený ze starších členů a vedoucích týmů společnosti Westinghouse bude v mezidobí bez generálního ředitele řídit každodenní záležitosti společnosti.

Gutiérez nastoupil do společnosti Westinghouse v roce 2008 jako technický ředitel Nuclear Services a regionální viceprezident Španělska. V roce 2016 byl jmenován dočasným prezidentem a generálním ředitelem. V roce 2017 se stal generálním ředitelem. V té době bylo ve výstavbě celkem 8 reaktorů AP1000 společnosti Westinghouse. Čtyři bloky byly ve výstavbě v Číně a další čtyři ve Spojených státech. V březnu 2017 společnost zažádala o bankrot podle 11. kapitoly americké legislativy poté, co vzrostly náklady na výstavbu dvou amerických jaderných elektráren. Projektů v lokalitě VC Summer v Jižní Karolíně a projektu výstavby elektrárny Vogtle v Georgii.

Gutiérrez bude i nadále hrát strategickou roli se společností Westinghouse jako člena globálního poradenského sboru, založeného s cílem poskytnout poradenství v oblasti mezinárodní strategie společnosti Westinghouse, která má podpořit celosvětový růst, dodala společnost.

Westinghouse se po vyhlášení bankrotu zotavil také díky akvizici od dceřiné společnosti Toshiba v hodnotě 4,6 miliard dolarů (106 miliard Kč). Bankrotem byly ovlivněny pouze americké projekty výstavby. Vlastník projektu výstavby v lokalitě Summer, společnost Scana, dceřiná společnost společností South Carolina Electric & gas Company a Santee Cooper, se následně rozhodla zrušit výstavbu dvou bloků. Práce pokračovaly v lokalitě Vogtle, z většiny vlastněné společností Georgia Power. Tento projekt je nyní dokončen ze 77 %.

Všechny čtyři čínské projekty výstavby reaktoru AP1000 v lokalitách Chaj-jang a San-men jsou nyní v komerčním provozu.

„Pod vedením Gitiérreze se Westinghouse úspěšně dostal z bankrotu jako menší, silnější organizace zaměřená na jejich obchod a jaderné reaktory,“ sdělila společnost.

Patrick Fragman přinese téměř 30 let zkušeností v oblasti celosvětové energetiky a služeb do role generálního ředitele a prezidenta, dodal. Před vstupem do ABB strávil Fragman 15 let ve společnosti Alstom jako starší vedoucí funkcí se sídlem v Kanadě, Číně, Francii a USA. V rámci toho vedl jaderné obchody. Na začátku jeho kariéry pracoval Fragman v mnoha pracích zaměřených na energetiku v rámci práce pro francouzskou vládu, dodal Westinghouse.

Zdroj: WNN

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..