Neděle, 29 listopadu
Shadow

Společnost GNS oznámila objednávku kontejnerů suchého skladování

Německá společnost PreussenElektra objednala 12 transportních a skladovacích kontejnerů CASTOR. Kontejnery na suché skladování a transport jaderného paliva vyrábí firma GNS Gesellschaft für Nuklear-Service. Dodavatel informoval, že zakázka byla v hodnotě „více než“ 20 milionů EUR (534 milionů Kč).

Transportní kontejnery ve fabrice Mülheim an der Ruhr (Zdroj: GNS)

Obalové soubory budou použity pro jaderné palivo z jaderných elektráren Brokdorf a Grohnde. Obě tyto elektrárny jsou tlakovodními reaktory, jež by měly být provozovány až do konce roku 2021.

Společnost GNS sdělila, že kontejnery vyrobila ve své továrně Mülheim an der Ruhr, která je umístěna mezi městy Duisberg a Essen v Severním Porýní – Vestfálsku. Z výrobního zařízení budou kontejnery převezeny do elektráren na konci roku 2020.

Návrh obalového souboru CASTOR V/19 je určen k zavezení 19 palivovými soubory. Následně budou kontejnery umístěny v meziskladech v blízkosti elektráren.

Společnost GNS v březnu obdržela objednávku 47 transportních kontejnerů CASTOR V/52. Tyto kontejnery byly určeny pro jaderné palivo ze dvou reaktorových bloků elektrárny Gundremmingen. Ta je provozovaná společností RWE. Tyto obalové soubory mají být dodány mezi léty 2021 a 2025.

Zdroj: WNN

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..