Albert Einstein je známý pro svou teorii relativity (E=mc2), ale věděli jste tato méně známá fakta o oblíbeném a bláznivém fyzikovi?

jaderná energie - Pět zábavných faktů o Albertu Einsteinovi - Zprávy (Albert Einstein 1947 square cropped) 1
Geniální fyzik, Albert Einstein (Zdroj: ansnuclearcafe.org)
  • Albert Einstein nenosil ponožky.

Bez ohledu na to, jak jste chytří, udělají se vám v ponožkách díry. Kvůli tomu (opravdu), nenosil Albert Einstein ponožky. Dokonce se svým přátelům chlubil, že jako student na Oxfordu, se řadil mezi podivíny, kvůli tomu, že nenosil ponožky.

  • Einstein byl prvně pomalejší.

Když byl Albert Einstein ještě dítětem, učil se velmi pomalu mluvit. Dle jeho životopisce, Einstein uvedl, že nemluvil do tří let.

  • Einstein hrál na housle.

Einsteinova matka hrála na piano. Ta chtěla, aby se Albert zabýval hudbou, takže jej přihlásila na hodiny hry na housle, když mu bylo 5. Ačkoliv Einstein zpočátku nenáviděl hru na housle, poté, co slyšel nějaké Mozartovy sonáty, změnil postoj a začal hru na housle milovat. Pokračoval ve hře na housle až do své smrti.

  • Einstein byl švýcarský patentový úředník

Poté co dokončil studia na polytechnice v Zurichu a získal jako učitel federální diplom z polytechniky, bylo pro něj složité nalézt práci jako učitel. O dva roky později se Einstein ocitl na švýcarském patentovém úřadě, kde trávil své dny zkoumáním patentů souvisejících s přenosem elektrických signálů a elektricko-mechanické synchronizace času. Během času na pozici patentového úředníka Einstein mohl vyvinout mnoho ze svých slavných teorií. Právě zde se mohl nechat inspirovat některým z patentů.

  • Einstein miloval plachtění.

Naneštěstí pro něj, nebyl v tomto oboru dostatečně dobrým. Byl dokonce tak špatný, že mu jeho sousedé na Long Islandu museli pomáhat s opravami rozbité lodě. To však Einsteina nikdy neodradilo. Zřejmě ani potom, co již nebyl schopný plavat.

Albert Einstein se narodil 14. března. Opravdu se narodil na den Pí, co jiného jste taky čekali?

Zdroj: ansnuclearcafe.org

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..