Společnost Korea Hydro and Nuclear Power spustila čtvrtý blok elektrárny Shin Kori, k připojení k síti by mělo dojít na konci tohoto měsíce. Jedná se o spuštění druhého bloku APR-1400. Spuštění reaktoru zahájilo výstavbu a spouštění základny jaderných reaktorů po dobu nejméně 10 let.

jaderná energie - Jižní Korea spouští druhý blok APR-1400 - Zprávy (Shin Kori 3 and 4 KHNP) 1
Třetí a čtvrtý blok jaderné elektrárny Shin Kori (Zdroj: KHNP)

Společnost KHNP sdělila, že blok dosáhl kritičnosti a během uvádění do provozu bude blok zvyšovat výkon. Společnost doufá, že do konce tohoto měsíce bude blok připojen k síti, přičemž poté bude dosaženo plného výkonu 1340 MW elektrických. Po úspěšném provozu na plném výkonu bude blok připraven pro komerční provoz. KHNP očekává přechod bloku do komerčního provozu na konci srpna.

Také probíhá výstavba dvou dalších bloků APR-1400, tlakovodních reaktorů, jako 5. a 6. blok elektrárny Shin Kori. Tato výstavba začala v dubnu 2017 a září 2018. Komerční provoz 5. bloku je naplánován na květen 2022, zatímco 6. blok jej bude následovat o rok později. Další dva bloky APR-1400 jsou stavěny v jihokorejské jaderné elektrárně jako první a druhý blok Shin Hanul. Čtyři další bloky budou stát v jaderné elektrárně Barakah ve Spojených Arabských Emirátech. KEPCO a KHNP doufají v další objednávky tohoto návrhu z ostatních zemí.

APR-1400 je tlakovodní reaktor navržený korejskou elektrárenskou společností KEPCO. Ta informovala, že společnost KHNP sdělila o budoucím vylepšení provozu, bezpečnosti, údržby a cenové dostupnosti založené na získaných zkušenostech, stejně jako technologickém vývoji. Blok představuje projekt založený na standardizovaném reaktoru OPR-1400 s výkonem 995 MW elektrických, který Jižní Korea vyvíjela po 12 let.

Předběžné oznámení o dosažení kritického stavu bylo oznámeno na webových stránkách společnosti KHNP 11. dubna. Společnost KEPCO vydala tiskovou zprávu o této informaci až 18. dubna. Obě společnosti jsou vlastněné vládou prezidenta Moona Jae-ina, který si přeje uzavřít jadernou energetiku a najít jiné zdroje pro dodávky třetiny elektřiny země. Třetinu elektřiny nyní zajišťují právě jaderné zdroje.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..