Společnost Framatome upravila svoji továrnu na jaderné slitiny. Hodnota úprav byla 14,2 milionů dolarů (323 milionů Kč) a zajistila tak novou vakuovou obloukovou tavicí pec. Kovové slitiny vyráběné v závodě poblíž města Ugine jsou přetvářeny v komponenty používané v aktivních zónách jaderných reaktorů po celém světě.

jaderná energie - Framatome investuje do zařízení pro výrobu jaderných slitin - Zprávy (Extruded billets of zirconium alloy Framatome) 1
Vytlačované ingoty zirkoniové slitiny (Zdroj: Framatome)

Francouzská reaktorová a palivová společnost Framatome informovala o „slavnostním“ otevření zařízení. Čtyřletý projekt výstavby pece a její kontrolní budovy byl „významným testem“ celého zařízení i projektového týmu složeného z 11 členů, převážně ze zařízení Ugine. Tým byl oceněn na oficiální inauguraci, která zahrnovala volbu zástupců regionu.

Tavicí pec společnost Framatome popsala jako „srdce“ zařízení. Vakuový oblouk předává enormní proudy prostřednictvím kovů za účelem výroby slitiny, která je směsí dvou rozdílných materiálů. Továrna s kapacitou 2500 tun vyrábí zirkon a titanové slitiny včetně předvalků, kovaných tyčí a extrudovaných polotovarů. Ty jsou dále předány k výrobě reaktorových komponent a palivových souborů. Tyto soubory jsou nadále používány jak ve Francii, tak také jinde po světě.

V Ugine žije přibližně 7000 obyvatel a město leží asi 75 km severovýchodně od Grenoble v regionu Auvergne-Rhône.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..