Rosenergoatom, provozovatel a dceřiná společnost ruské státní jaderné korporace Rosatom, oznámila dokončení zavážení paliva do druhého bloku Novovoroněžské II jaderné elektrárny na jihovýchodě Ruska. Tato činnost byla dokončena 24. února v 13:18, což bylo v souladu s licencí vydanou dozorným orgánem, Rostechnadzorem, pro provoz jaderného zařízení.

jaderná energie - Zavážení paliva do druhého bloku Novovoroněžské II bylo dokončeno - Zprávy (Workers at Novovoronezh II 2 Rosatom) 1
Pracovníci na druhém bloku Novovoroněžské II jaderné elektrárny (Zdroj: Rosatom)

„Byli jsme přesvědčeni o úspěšném dokončení zavážení jaderného paliva do aktivní zóny, neboť jsme měli již zkušenosti z podobné procedury na prvním bloku VVER-1200. Předtím jsme pracovali na zavážení jaderného paliva pomocí simulátorů,“ sdělil v prohlášení Vladimír Povarov, ředitel Novovoroněžské jaderné elektrárny.

Všechny následující práce na bloku budou souviset se získáním povolení k fyzikálnímu spouštění od dozorného orgánu Rostechnadzoru. Tato povolení souvisejí s Montáží reaktoru, spouštěním hlavních cirkulačních čerpadel, sloužících pro odvod tepla z aktivní zóny, a zajištění série testů na minimálním kontrolovaném výkonu.

Blok, známý také jako sedmý blok Novovoroněžké elektrárny, je tlakovodní reaktor (PWR) VVER-1200/392M s čistým výstupním výkonem 1114 MW elektrických. Jedná se o druhý ze dvou bloků Novovoroněžské II jaderné elektrárny, vedoucí projekt nasazení návrhu AES-2006, od projekční společnosti Gidropress. VVER-1200 je evoluční projekt založený na reaktoru VVER-1000. První blok Novovoroněžské II jaderné elektrárny, ruský první blok VVER-1200, byl připojen k síti v srpnu 2016.

Zdroj: WNN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..